ZE ŚWIATA FILMU

Dlaczego Christian Bale nazywany jest filmowym kameleonem?

Zobaczcie niezapomniane metamorfozy aktora!

Ksenia Krasko 7 czerwca 2020 18:45

Christian Bale to jeden z tych aktorów, którzy udowadniają nam, że filmowa kreacja może być prawdziwym dziełem sztuki. Od lat udowadnia swój profesjonalizm, nie obawiając się najbardziej ekstremalnych fizycznych przemian w imię kina.

Christian Bale - najlepsze role

W ciągu swojej prawie czterdziestoletniej kariery, nie raz zachwycał metamorfozą dla roli. W 2000 roku zagrał psychopatę Patricka Batemana, który ma obsesję na punkcie swojego wyglądu (film American Psycho). W 2004 roku stracił 28 kilogramów do roli w filmie Mechanik. Aby osiągnąć taki efekt, przez kilka miesięcy jadł jedno jabłko i puszkę tuńczyka dziennie, do tego pił filiżankę czarnej kawy i zażywał witaminy.

Zaledwie pół roku później zachwycił formą na planie filmu Batman: Początek. Aktor przyznawał zresztą w wywiadach, że nie było to łatwe. „Zacząłem odczuwać, że wywieram zbyt duże obciążenie na moje ciało”, mówił po premierze Batmana. Pomimo to, nigdy nie przestał zaskakiwać, i w 2014 roku przytył 20 kilogramów do roli w American Hustle.

Za jedną z najlepszych metamorfoz Bale’a uważa się jego rolę w filmie Vice z 2018 roku. Wcielając się w postać Dicka Cheneya, nabrał sporo kilogramów, ogolił głowę i ufarbował brwi, aby uzyskać dokładny wygląd byłego wiceprezydenta.

Christian Bale nie zawsze przekształca się do roli, ale kiedy to robi, jest nie do poznania. Najbardziej ekstremalne metamorfozy aktora znajdziecie w naszym wideo! 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.