ZE ŚWIATA FILMU

Propozycję jego nakręcenia odrzucano 67. razy. Od premiery „Bodyguarda” mija 28 lat

Sprawdź, czego nie wiesz o filmie z Kevinem Costnerem i Whitney Houston!

Konrad Szczęsny 25 listopada 2020 06:45

Na całym świecie zarobił miliony. Rola Franka Farmera została napisana z myślą o Kevinie Costnerze. Z kolei kandydatek do roli Rachel Marron było kilka, w tym m.in. Madonna, Olivia Newton-John, czy Dolly Parton. Do dziś uznawany jest za klasykę kina. „Bodyguard” z Whitney Houston i Kevinem Costnerem miał premierę 28 lat temu, 25 listopada 1992 roku. Mało osób jednak wie, że plany jego nakręcenia pojawiały się... już w połowie lat 70. XX wieku! Wybrano nawet osoby do obsadzenia w głównych rolach: mieli to być Diana Ross oraz Steve McQueen. Ostatecznie produkcję uznano jednak za zbyt kontrowersyjną.

Tragiczna śmierć, poronienie. Kulisy powstawania Bodyguarda

W trakcie kręcenia „Bodyguarda” doszło do kilku tragedii i nieszczęśliwych wypadków. Jak podaje Filmweb, członek ekipy technicznej William Vitaglino zginął w wypadku na planie, gdy spadły na niego dwa olbrzymie elementy oświetlenia. Z kolei „w scenie z samolotem, kiedy kamera obraca się wokół Kevina Costnera i Whitney Houston, operator kamery, jeżdżący po specjalnych szynach, spadł, gdyż podczas ujęcia zaskoczyła go siła odrzutu z samolotu. Kamerzysta wdrapał się więc z powrotem na platformę, by kontynuować operację i scena została zachowana w filmie”, przywołuje serwis.

Najboleśniejsze zdarzenie dotknęło jednak Whitney Houston. Artystka w trakcie prac nad filmem poroniła i musiała na kilka tygodni opuścić plan zdjęciowy. Była zresztą niekwestionowaną gwiazdą. Specjalnie dla niej, z uwagi na trwającą trasę koncertową, wytwórnia Warner Brothers czekała rok z rozpoczęciem zdjęć.

Co ciekawe, propozycja nakręcenia „Bodyguarda” była odrzucana 67 razy, zanim realizacja doszła skutku. 

Czego jeszcze nie wiesz o produkcji? Sprawdź w powyższym wideo!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.