TYLKO U NAS!

Modelka czy działaczka społeczna? Anja Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie…

Co jeszcze w nowej VIVIE!?

Beata Nowicka 4 września 2018 13:55

Zaskoczyła wszystkich. Top modelka, z pozoru nieśmiała, zajęła się edukacją seksualną Polaków. I osiągnęła sukces. Aż 10 milionów ludzi obejrzało jej filmiki #sexedpl, w których wzięła udział pierwsza liga gwiazd. Dlaczego podjęła się takiego zadania, jak to się przekłada na jej prywatne życie, a także o podręczniku „#SEXEDPL.  Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” Anja Rubik opowiada Beacie Nowickiej.

Dlaczego zajęłaś się edukacją seksualną? Osoby, które dobrze Cię znają, wiedzą, że masz w sobie jakiś rodzaj nieśmiałości, delikatność. A w tym kraju temat seksu to pole minowe. 

Zawsze angażowałam się w to, co dzieje się w Polsce. W protesty, Czarny Poniedziałek, kiedy rząd chciał drastycznie zmienić ustawę antyaborcyjną i Polki powiedziały „dość”. Wtedy zaczęłam czytać o tym, jak to wygląda w innych krajach, gdzie aborcja jest legalna, czyli w Europie wszędzie oprócz Polski i Malty. I to mi się wydawało dziwne, że tam, gdzie aborcja jest legalna, zabiegów jest mniej. Okazało się, że stoi za tym edukacja seksualna. 

(...)

Kiedy pracowałaś nad książką, zapytałaś mamę, dlaczego nie rozmawiała z Tobą o seksie?

Nie, bo skąd ona miała posiąść tę umiejętność? Jej rodzicie z nią nie rozmawiali, temat był tabu. Za to mama opowiadała mi, że w tamtych czasach, kiedy dziewczyna zachodziła w ciążę, wzbudzała wstyd. Trochę chowało się ten brzuch, ponieważ ciąża była wymownym dowodem  na to, że uprawiasz seks (śmiech). Przecież to jest chore. Na szczęście to się zmieniło.

Ale… ostatnio na moją prośbę Maffashion napisała krótki tekścik o swoim pierwszym razie, co było bardzo odważne z jej strony, i umieściliśmy to w mediach społecznościowych. Oczywiście natychmiast pojawiły się komentarze, między innymi taki wpis: „Przestańcie mącić w głowach młodym ludziom, skupcie się na wartościach rodzinnych”. No, przepraszam bardzo, ale co to znaczy? Przecież te rodziny jakoś powstają. Do tego trzeba aktu seksualnego.

(...)

Wciąż jesteś modelką czy już raczej działaczką społeczną? 

Jestem jak najbardziej modelką, próbuję to wszystko jakoś pogodzić.

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, okładka
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Co jeszcze w nowej VIVIE! 18/2018?

Daniel Qczaj w rozmowie z Aleksandrą Kwaśniewską o trudnym dzieciństwie, terapii i pomaganiu. Dorota i Czesław Mozilowie. Poznaj ich niezwykłą historię miłości. A także, Anja Rubik o tym, dlaczego seks jest taki ważny. O co walczy. Co zmieniła w życiu? Dlaczego chce przełamywać tabu? 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.