TYLKO U NAS!

Andrzej Saramonowicz mocno o polskich kompleksach, polityce i książce Pokraj

Co zarzuca rodakom?

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2018 14:12

Scenarzysta, reżyser, dziennikarz, producent i... literat - Andrzej Saramonowicz to nie tylko człowiek wielu talentów, lecz także uważny obserwator polityczno-społecznej rzeczywistości w Polsce, który celnie komentuje to, co dzieje się w kraju nad Wisłą. Swoje umiejętności świetnie wykorzystuje również w literaturze, czego przykładem jest jego książka Pokraj.

Andrzej Saramonowicz o Polsce, Polakach i książce Pokraj

Jakie są w jego opinii największe przywary Polaków? Dlaczego tak istotne jest opisywanie polityczno-społecznej rzeczywistości i tego, co dzieje się w kraju nad Wisłą w kontekście stereotypów, kompleksów i narodowych wad?

Co uważa za element, który może ocalić nas od katastrofy związanej z eskalowaniem konfliktów? Dlaczego, jak sam podkreśla, życzy sobie, by Pokraj pozostał w kulturze a zniknął z rzeczywistości?

Tego dowiesz się, oglądając powyższy materiał wideo  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.