TYLKO U NAS!

Andrzej Saramonowicz mocno o polskich kompleksach, polityce i książce Pokraj

Co zarzuca rodakom?

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2018 14:12

Scenarzysta, reżyser, dziennikarz, producent i... literat - Andrzej Saramonowicz to nie tylko człowiek wielu talentów, lecz także uważny obserwator polityczno-społecznej rzeczywistości w Polsce, który celnie komentuje to, co dzieje się w kraju nad Wisłą. Swoje umiejętności świetnie wykorzystuje również w literaturze, czego przykładem jest jego książka Pokraj.

Andrzej Saramonowicz o Polsce, Polakach i książce Pokraj

Jakie są w jego opinii największe przywary Polaków? Dlaczego tak istotne jest opisywanie polityczno-społecznej rzeczywistości i tego, co dzieje się w kraju nad Wisłą w kontekście stereotypów, kompleksów i narodowych wad?

Co uważa za element, który może ocalić nas od katastrofy związanej z eskalowaniem konfliktów? Dlaczego, jak sam podkreśla, życzy sobie, by Pokraj pozostał w kulturze a zniknął z rzeczywistości?

Tego dowiesz się, oglądając powyższy materiał wideo  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.