TYLKO U NAS!

Andrzej Saramonowicz mocno o polskich kompleksach, polityce i książce Pokraj

Co zarzuca rodakom?

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2018 14:12

Scenarzysta, reżyser, dziennikarz, producent i... literat - Andrzej Saramonowicz to nie tylko człowiek wielu talentów, lecz także uważny obserwator polityczno-społecznej rzeczywistości w Polsce, który celnie komentuje to, co dzieje się w kraju nad Wisłą. Swoje umiejętności świetnie wykorzystuje również w literaturze, czego przykładem jest jego książka Pokraj.

Andrzej Saramonowicz o Polsce, Polakach i książce Pokraj

Jakie są w jego opinii największe przywary Polaków? Dlaczego tak istotne jest opisywanie polityczno-społecznej rzeczywistości i tego, co dzieje się w kraju nad Wisłą w kontekście stereotypów, kompleksów i narodowych wad?

Co uważa za element, który może ocalić nas od katastrofy związanej z eskalowaniem konfliktów? Dlaczego, jak sam podkreśla, życzy sobie, by Pokraj pozostał w kulturze a zniknął z rzeczywistości?

Tego dowiesz się, oglądając powyższy materiał wideo  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.