Ze świata filmu

Oto nowy Tarzan. "To przeciwieństwo klasycznej opowieści o oswajaniu bestii"

MA 10 grudnia 2015 14:11

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu "Tarzan: Legenda". W tytułową rolę wciela się Alexander Skarsgard, a partneruje mu Margot Robbie jako ukochana Jane. - To niemal przeciwieństwo klasycznej opowieści o oswajaniu bestii. To historia człowieka, który warstwa po warstwie wraca do stanu bardziej zwierzęcego i pozwala tej stronie osobowości wyjść na zewnątrz - opowiada aktor

 

Mijają lata, od kiedy Tarzan opuścił afrykańską dżunglę. Zdążył już zaaklimatyzować się do życia w wiktoriańskim Londynie i żyje jako brytyjski dżentelmen John Clayton III, Lord Greystoke, u boku ukochanej Jane. W nowym "Tarzanie" tytułowy bohater dostaje zaproszenie do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii. Okazuje się, że osoby stojące za zabójczym spiskiem nie mają pojęcia, co rozpęta się za ich sprawą.

 

- Od ponad stu lat w literaturze i kinematografii jest obecna kultowa, a zarazem tajemnicza postać Tarzana. Przygody człowieka rozdartego między dwoma światami bawiły i intrygowały zarówno młodszych, jak i starszych widzów, dlatego cieszymy się, że możemy przenieść tę postać na duży ekran dla kolejnego pokolenia - mówi Sue Kroll z wytwórni Warner Bros.

 

Alexander Skarsgard
Fot. Warner Bros

Alexander Skarsgard jako Tarzan

 

 

Jej kolega z firmy, Dan Fellman, dodaje: - Ten film, stanowiący idealne połączenie trzymającego w napięciu przygodowego kina akcji z wątkiem miłosnym w tle, z pewnością wzbudzi zainteresowanie szerokiej widowni.

 

Widowisko, którego budżet szacowany jest na 180 milionów dolarów, reżyseruje David Yates (seria "Harry Potter"). Obok Skarsgarda zobaczymy także Djimona Hounsou, Samuela L. Jacksona i Christopha Waltza. A o roli Margot Robbie reżyser tak mówi: - Jej Jane jest naprawdę silną, stanowczą, piękną, bardzo seksowną i nowoczesną kobietą, która ma do zaoferowania więcej niż tylko dbanie o swoją urodę."

 

Premierę filmu "Tarzan: Legenda" zaplanowano na 8 lipca 2016. Dziś zaprezentowano pierwszy zwiastun.

 

Margot Robbie i Alexander Skarsgard
Fot. Warner Bros

Margot Robbie i Alexander Skarsgard w filmie "Tarzan: Legenda"

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.