URODZINY GWIAZD

Agata Młynarska świętuje dziś 53. urodziny!

Lubiana przez widzów, profesjonalna, zawsze uśmiechnięta…

Sylwia Olech 23 marca 2018 15:00

Nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Agata Młynarska przez lata była najpopularniejszą polską dziennikarką i prezenterką. Dziś zarządza telewizją TLC i już wie, że praca nie jest w życiu najważniejsza! Agata Młynarska kończy dziś 53 lata.

Kariera telewizyjna Agaty Młynarskiej

Pracę w telewizji rozpoczęła w latach 90. ubiegłego wieku. Przez lata była związana z telewizyjną Dwójką. Razem z Jurkiem Owsiakiem prowadziła program Róbta, co chceta!, następnie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była także gospodynią porannego magazynu Pytanie na śniadanie. Potem przez siedem lat pracowała dla Polsatu, a przez kolejne trzy współtworzyła i prowadziła lubiany program Świat się kręci w TVP1. Sympatię widzów zdobywała swoim pozytywnym nastawieniem. We wrześniu 2016 roku została dyrektorem do spraw rozwoju telewizji TLC.

Życie rodzinne Agaty Młynarskiej

Jest córką piosenkarza i autora tekstów Wojciecha Młynarskiego, który zmarł w zeszłym roku, oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Ma siostrę Paulinę i brata Jana.

Trzy razy wychodziła za mąż. Z pierwszego małżeństwa (z Leszkiem Kieniewiczem) ma dwóch synów: Tadeusza i Stanisława. Drugie małżeństwo z Jerzym Porębskim przetrwało tylko rok. Później była związana z dziennikarzem i prezenterem pogody Jarosławem Kretem, a marcu 2014 roku wyszła za mąż za Przemysława Schmidta. I wygląda na to, że wreszcie znalazła tego jedynego.

Agata Młynarska wychowała też dwie dziewczynki z domu dziecka: Sylwię i Alicję. Tę pierwszą wydała za mąż pod koniec zeszłego roku. Jak to się stało, że Sylwia pojawiła się w rodzinie dziennikarki? W 1997 roku, Młynarka nagrywała specjalny odcinek z serii I ty możesz zostać świętym Mikołajem. Nie spodziewała się, że ten dzień może na zawsze odmienić jej życie. Spośród wszystkich wychowanków domu dziecka, to właśnie Sylwia zwróciła jej uwagę. Zapytana o to, co chciałaby dostać w prezencie, odpowiedziała: „A ja bym chciała odwiedzić w domu panią Agatę”. Dziennikarka postanowiła spełnić to życzenie. Dziś są najlepszymi przyjaciółkami.

Agaty Młynarskiej sposób na młodość

Upływ czasu ją przeraża, ale tylko dlatego, że nie chce być niedołężną staruszką skazaną na państwową służbę zdrowia. Dlatego, tak jak ojciec, stara się utrzymać formę. „Codziennie ćwiczę, pilnuję diety, bo nie mogę jeść glutenu i laktozy. Nie piję alkoholu i nie palę papierosów. I po prostu cieszę się życiem!”, mówiła w jednym z wywiadów. „Upływ czasu dotyczy wszystkich, ale w każdym wieku można atrakcyjnie wyglądać”, tłumaczy Młynarska. I sama jest tego najlepszym przykładem!

Z okazji urodzin składamy Agacie Młynarskiej najlepsze życzenia! A Was zapraszamy do obejrzenia urodzinowego filmu poświęconego dziennikarce.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?