O NIEJ SIĘ MÓWI

Cały świat pokochał ją za rolę Baby z Dirty Dancing. Jak dzisiaj wygląda Jennifer Grey?

Metamorfoza aktorki jest szokująca...

Redakcja VIVA! 27 marca 2020 20:45

Trudno zapomnieć jej wyjątkową Baby z kultowego filmu Dirty Dancing. Burza loków, dziewczęcy urok, niewinność, która łączyła się z kobiecością... Za to fani pokochali Jennifer Grey. Aktorka właśnie skończyła 60 lat.

Jennifer Grey kariera po Dirty Dancing

Po premierze filmu cały świat ją uwielbiał, kobiety robiły sobie trwałą ondulację i nosiły białe koszule oraz jeansy z wysokim stanem. Ona sama liczyła, że sukces filmu wyraźnie wpłynie na rozwój jej kariery aktorskiej, że pojawią się nowe propozycje filmowe, które będą dla niej wyzwaniem.

Niestety los chciał inaczej. Kariera Jennifer Grey zatrzymała się i bardzo długo nikt nie widział jej w nowych produkcjach. W branży krążyły plotki, że wszystko przez operację nosa, na którą zdecydowała się zaraz po zakończeniu zdjęć do Dirty Dancing. Ponoć kiedy zobaczyła swoje pierwsze kadry, nie mogła patrzeć na kształt swojego nosa i za pierwsze zarobione pieniądze postanowiła go zoperować.

Wbrew oczekiwaniom, to właśnie oryginalne rysy twarzy były jej największym atutem. Nikt nie chciał oglądać kolejnej perfekcyjnej buzi. Zarówno producenci castingów, jak i reżyserzy byli amatorami naturalnej urody Jennifer i nie chcieli obsadzać jej w nowych produkcjach. Czy to rzeczywiście zaważyło na karierze aktorki? Trudno powiedzieć, na pewno miało ogromny wpływ na to, co wydarzyło się po sukcesie Dirty Dancing.

Życie Jennifer Grey

Urodziła się w 1960 roku w Nowym Jorku i tam skończyła prestiżową szkołę aktorską Neighborhood Playhouse. Pochodzi z teatralnej rodziny, jej ojcem był Joel Grey. Rola  Frances Houseman w Dirty dancing na pewno była jej najpopularniejszą, ale zagrała również w takich filmach, jak Cotton Club, Wiatr czy Czerwony Świt.

W 2010 roku o Jennifer Grey znów zrobiło się głośno, ponieważ wzięła udział w jedenastej edycji amerykańskiego Tańca z gwiazdami, i zwyciężyła. Wtedy też u aktorki zdiagnozowano raka tarczycy we wczesnym stadium. Dzięki natychmiastowej reakcji, dziś cieszy się dobrym zdrowiem.

W lipcu 2001 roku wyszła za mąż za Clarka Gregga, z którym ma córkę Stellę.

Jennifer Grey operacje plastyczne

Sukces okazał się być jej największym przekleństwem. Z każdym nieudanym zawodowo rokiem i kolejnym milczącym telefonem, Jennifer traciła wiarę w siebie. Bliscy gwiazdy wielokrotnie namawiali ją na terapie, które miały pomóc jej wrócić do formy. Niestety terapie zawodziły.

Aktorka coraz częściej oddawała się w ręce chirurgów plastycznych, nadużywała botoksu i nazbyt często eksperymentowała z włosami. To właśnie brak wiary w siebie i swój wygląd spowodowały, że zniknęła na wiele lat. Obecnie Jennifer Grey pojawia się na premierach filmów oraz festiwalach filmowych. Wiek spowodował, że nabrała dystansu do swojego życia i częściej się uśmiecha.

Zobaczcie w naszym wideo, jak dziś wygląda słynna Baby... 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.