KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ta miłość rodziła się w cieniu skandalu… Oto przejmująca historia związku Karola i Camilli!

14 lat temu powiedzieli sobie „tak”

Konrad Szczęsny 9 kwietnia 2019 13:50

Jedni uważają, że od początku ciążyła na nich miłosna klątwa. Inni, że był to jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Książę Karol i Camilla Parker-Bowles poznali się w 1970 roku na meczu polo. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak królowej Elżbiecie II wybranka syna nie przypadła do gustu. Dlatego związek ten od początku borykał się z niechęcią monarchini i jej męża, księcia Filipa. Dlatego też 3 lata później Camilla wyszła za mąż za brygadiera Andrew Parker Bowlesa. Jednak nie przeszkodziło jej to po jakimś czasie odnowić kontaktów z – wtedy już – żonatym synem królowej Elżbiety, który na ślubnym kobiercu z Dianą stanął w 1981 roku.

Związek księcia Karola i Camilli Parker-Bowles

Związek Camilli i Karola jest bodaj jednym z najbardziej smutnych, a jednocześnie pięknych w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Oboje stali się na wyspach bardzo niepopularni, gdy ich romans wyszedł na jaw. Atmosferę podgrzewał fakt, że o płomiennym uczuciu, które ich połączyło, księżna Diana doskonale wiedziała. W pamiętnym wywiadzie telewizyjnym potwierdziła, że w jej małżeństwie z Karolem były właściwie 3 osoby. Wtedy światło dzienne ujrzały zapisy ich prywatnej rozmowy z 1989 roku, co przelało czarę goryczy. Skandalu nie dało się już uniknąć.

Śmierć Diany i ślub Karola i Camilli Parker-Bowles

Jednak śmierć księżnej Diany w sierpniu 1997 roku sprawiła, że znów nie mogło być mowy o ślubie, choć oboje byli po rozwodach (Camilla rozstała się z mężem w 1995 roku, a Karol ze swoją małżonką rok później). Szczęście uśmiechnęło się do nich w 2005 roku, kiedy to w lutym oficjalnie ogłoszono ich zaręczyny.

Niestety, uroczystość, która pierwotnie miała odbyć się 8 kwietnia, została przełożona o dzień z uwagi na śmierć Jana Pawła II i uroczystości pogrzebowe z tym związane. Karol i Camilla stanęli zatem na ślubnym kobiercu 9 kwietnia 2005 roku. Od tamtej pory tworzą zgodny związek, zaś książę nie mówi o małżonce inaczej niż „moja ukochana żona”. 

Po ślubie Camilla została Jej Królewską Wysokością Księżną Kornwalii, a nie Księżną Walii, z uwagi na naciski opinii publicznej i mediów, że Diana „była jedyną i prawdziwą księżną Walii”. Po wstąpieniu Karola na tron, Camilla miała nie nosić tytułu Królowej, a zostać Jej Królewską Wysokością, Księżną – Małżonką.

Początkowo odmówiono jej tytułu księżnej, który zastąpiono mianem princess consort (księżna małżonka) - ale ten szybko zniknął z formalnych dokumentów. Według wielu ta sytuacja jednoznacznie wskazuje na to, że Camilla jednak otrzyma tytuł królowej. Więcej o związku księcia Karola i księżnej Camilli dowiecie się, oglądając nasze video!  

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.