VIDEO VIVY!

Niebawem po raz trzeci zostaną rodzicami. Poznaj historię miłości Błaszczykowskich!

Unikają rozgłosu i są dla siebie największym wsparciem

Gabriela Czernecka 11 kwietnia 2019 15:45

Tworzą jedną z najbardziej tajemniczych par sportu. Ona zawsze u jego boku, ale niechętnie udziela wywiadów i nie pokazuje życia prywatnego w sieci. On w blasku fleszy i na boisku i poza nim, ale zawsze udzielający się charytatywnie. Ona jest dla niego największym wsparciem, a on jej miłością od pierwszego wejrzenia. Błaszczykowscy to małżeństwo idealne! Jaki jest sekret ich związku?

Kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego, Agata?

„To był bardzo grzeczny chłopak. Ale często zwalniał się z zajęć, tłumacząc się treningami lub zawodami. Koledzy z klasy usprawiedliwiali jego nieobecności, mówiąc, że jeszcze kiedyś o Kubie usłyszę. To tłumaczenie wydawało mi się podejrzane, bo w tamtym czasie moja córka była zawodową tenisistką i też często wyjeżdżała na turnieje, a szkoły nie opuszczała”, opowiadała w wywiadzie dla Show Barbara Koćwin, która uczyła Kubę Błaszczykowskiego chemii. Choć nie poświęcał zbyt wiele czasu nauce, to na boisku dawał z siebie wszystko. 

Szybko na trybunach dostrzegł piękną blondynkę. „Chodziła na mecze Rakowa. Pierwszy raz zobaczyła Kubę właśnie podczas meczu”, wspomina jedna z przyjaciółek Agaty. Młodsza o cztery lata od piłkarza dziewczyna zawróciła mu w głowie. Żona Kuby Błaszczykowskiego wyznała w jednym z wywiadów, że zakochała się w nim niemal natychmiast. 

Agata i Kuba Błaszczykowscy: historia miłości

„Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr. W sumie pierwsze nasze spotkanie było po powrocie”, wyznała Agata w rozmowie z Pytanie na  śniadanie. Dwa lata później Kuba oświadczył się ukochanej. Na ślub postanowili jednak dać sobie więcej czasu. 

W 2010 roku w małym kościółku nieopodal Ustronia w towarzystwie zaledwie 200 gości powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Para zaledwie rok później została rodzicami. Na świat przyszła córka Oliwia. Trzy lata później para znów została rodzicami. 26 czerwca 2014 roku urodziła się Lena. „Jest strasznie czułym ojcem (...) ale, co mnie zdziwiło, jest też cierpliwym tatą”, mówiła w jednym z wywiadów żona Błaszczykowskiego.

I choć piłkarz świetnie czuje w roli ojca, jak sam przyznaje, to Agata jest głównym dowodzącym w domu. „Z przyjemnością pomagam żonie przy dzieciach, przy domowych sprawach. Skłamałbym, gdybym powiedział, że „trzymam” dom. To robi Agata, ale nie uchylam się od odpowiedzialności”. 

Agata Błaszczykowska rzadko udziela się w mediach, w sieci również niechętnie dzieli się szczegółami życia prywatnego. Przede wszystkim zajmuje się domem i wychowywaniem dwóch córek. Jedno jest jednak pewne - urodą niczym nie ustępuje bardziej znanym WAGs. Często towarzyszy mężowi na trybunach, ale wywiadów udziela sporadycznie. Z kolei Kuba świetnie radzi sobie nie tylko na boisku, ale i poza nim. Udziela się charytatywnie, ma nawet własną fundację.

Ich receptą na udany związek jest przyjaźń i wzajemne wsparcie. To właśnie Agata pomogła mu stać się prawdziwym mężczyzną. Piłkarz nie miał łatwego dzieciństwa. W wieku 11 lat w tragicznych okolicznościach stracił matkę (zabił ją jego ojciec) i od tamtej pory jego największym marzeniem oprócz rozwijania kariery piłkarskiej, stało się stworzenie prawdziwej rodziny.  To marzenie pomogła mu spełnić właśnie żona. 

O swoim życiu prywatnym mówią niewiele: „Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce”, po czym dodają: „Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci”. 

Wszystko wskazuje na to, że niebawem po raz trzeci zostaną rodzicami. Serdecznie gratulujemy!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?