uroda eko
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Eko

Szukasz w 100% naturalnych kosmetyków?

Zobacz urodowe hity prosto z Australii!

Marta Cieplak 20 marca 2020 16:45
uroda eko
Fot. adobe.stock.com

Moda ne ekologiczną pielęgnację trwa od kilku lat, ale z każdym rokiem ten trend przybiera na sile. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jaki wpływ na naszą skórę ma to, co na nią nakładamy. Dlatego bardzo świadomie wybieramy kosmetyki do pielęgnacji skóry i włosów, czytamy składy i dopiero wtedy decydujemy. Ale co zrobić, jeśli przetestowałaś już wszystkie polskie marki? Wtedy warto poszukać produktów z innego kontynentu. Na przykład z Australii!

Australijska ekologiczna pielęgnacja Grown Alchemist

Grown Alchemist to marka z tradycjami. Założyło ją dwóch braci: Keston i Jeremy Mujis, którzy wcześniej opracowywali formuły kosmetyczne dla dużych światowych korporacji. W pewnym momencie stwierdzili, że czas stworzyć coś własnego. Punktem wyjścia była natura i zdrowie skóry. I tak jest do dziś. Założycielom przyświeca główna myśl:

Piękno równa się zdrowie. Zwiększając zdrowie komórek skóry poprawiamy jej funkcjonowanie i tworzymy idealne środowisko sprzyjające rozkwitowi prawdziwej i naturalnej urody.

Dzięki zrozumieniu odnowy komórkowej i metabolizacji składników odżywczych marka tworzy produkty nadające pielęgnacji skóry całkiem nowy kierunek. „Nasze innowacyjne pod względem naukowym formuły wpływają na sposób, w jaki organizm naprawia i regeneruje skórę. A produkty są forpocztą postępu w takich dziedzinach nauki jak medycyna, dietetyka, dermatologia, farmakologia, genetyka i psychologia. Dzięki holistycznemu podejściu jesteśmy w stanie rozpoznać mechanizmy, które kontrolują proces starzenia się ciała, skóry oraz włosów. Czerpiemy z wielu dziedzin naukowych w prawdziwie pionierskim celu optymalizacji naturalnej zdolności organizmu do spowolnienia oraz, w wielu przypadkach, odwrócenia procesu starzenia, w szczególności skóry” mówią bracia Mujis.

Grown alchemist kosmetyki
Fot. materiały prasowe

Do produkcji tych wysoce zaawansowanych technologicznie produktów marka wykorzystuje naturalne składniki. Ale mają one w ich wydaniu strukturę molekularną, którą organizm rozpoznaje i w konsekwencji w większym stopniu wykorzystuje, zwiększając tym samym skuteczność odmładzania skóry.

Ekologiczne są także opakowania: wykonane są ze szkła oraz wysokojakościowego tworzywa PET, które jest jednym z najskuteczniejszych odzyskiwanych, neutralnych i niewypłukujących się materiałów. Do tego trzeba wspomnieć o pięknym i minimalistycznym designie, który po prostu zachwyca. Smukłe tubki z prostą czcionką i widocznym składem oraz niemal apteczne butelki to już znak rozpoznawczy Grown Alchemist.

Grown alchemist kosmetyki
Fot. materiały prasowe

W tej chwili w Polsce kosmetyki Grown Alchemist można kupić w perfumeriach Douglas i na Douglas.pl. Jest ich już ponad 30 – zarówno do pielęgnacji twarzy jak i ciała. Więc od czego zacząć? Bracia Mujis mówią, że kluczowa dla skóry jest detoksykacja i nawilżenie, dlatego proponujemy rozpocząć przygodę z marką od kultowej już serii Detox. Znajdziesz w niej m.in. płyn do demakijażu, tonik (do stosowania jako niezależna mgiełka nawilżająca lub bezpośrednio pod krem serum), kremy na dzień i na noc oraz serum.

Grown alchemist kosmetyki
Fot. materiały prasowe

Krem detoksykacyjny na noc Detox Night Cream, GROWN ALCHEMIST, 445 zł i serum detoksykacyjne Detox Serum, GROWN ALCHEMIST, 209 zł.

Ale ostrzegamy! Stosowanie tych kosmetyków uzależnia:-)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.