francesca-busca-artystka-ekologia-5
Fot. Instagram: @francesca_busca
viva!eko

Sztuka ze śmieci? To możliwe! Zobacz niesamowite prace włoskiej artystki!

Francesca Busca tworzy wyjątkowe mozaiki, które zachwyciły świat…

Redakcja VIVA! 26 września 2020 13:30
francesca-busca-artystka-ekologia-5
Fot. Instagram: @francesca_busca

Kto powiedział, że śmieci nie mogą być piękne? Francesca Busca to artywistka czyli artystyczna aktywistka, która poprzez swoją sztukę pobudza do działania proeko. Włoska artystka tworzy mozaiki i instalacje z odpadów! Z dumą podkreśla, że utrzymuje swój ślad węglowy na poziomie absolutnego minimum, a dzięki jej pracom śmieci zyskują nowe życie.

Francesca Busca tworzy sztukę z odpadów!

Jej cel jest prosty! Artystka chce prowokować i zmuszać swoją sztuką do myślenia. Dla Franceski sztuka ma takie samo znaczenie jak filozofia: jej ostatecznym celem jest sprowokowanie czegoś w widzu. Francescę prześladuje myśl o nieuchronnym samozniszczeniu ludzkości. Wierzy jednak w przyszłość naszego gatunku, którą zapewnią innowacyjne, prośrodowiskowe pomysły, recykling i upcykling.

Mozaiki ze śmieci? Oto prace włoskiej artystki.

Artystkę fascynują kolory i faktury zarówno sztucznych, jak i naturalnych elementów, na które poluje na co dzień i bawi się nimi, zestawiając i kontrastując szlachetny materiał ze śmieciami. Jej celem jest udowodnienie, że śmieci to relatywne pojęcie i można je przekształcić w coś pożytecznego, zabawnego, a nawet pięknego. Widać to zwłaszcza w jej instalacjach, które powstają w całości z „znalezionego” materiału. Pasjonuje ją mozaika, która pozwala na użycie szerokiej gamy materiałów: stara się pokazać piękno i znaczenie każdego użytego materiału, w każdym malutkim kawałku. Nigdy nie przestaje się uczyć i eksperymentować. Jej misją jest pokazanie niesamowitego - ale wciąż mniej znanego i docenianego - potencjału nowoczesnej mozaiki jako sztuki samej w sobie.

W ciągu ostatnich 2 lat brała udział w ponad 60 wystawach sztuki, zarówno w Internecie, jak i w galeriach na całym świecie. Otrzymała ponad 30 nagród i pojawiła się w kilkunastu publikacjach. Definiuje siebie jako environmentARTist i chętnie pracuje pro bono z organizacjami ekologicznymi. Jak sama przyznaje:

Jestem szczęśliwa współpracując pro bono z organizacjami ekologicznymi. Moją największą nadzieją jest uczynienie świata lepszym miejscem poprzez sztukę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

100% 'Trashure' #saatchitakeover #streetart #mosaic #mixedmedia #rubbishartist

Post udostępniony przez Francesca Busca (@francesca_busca)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.