viva eko moda marki ekologia
Fot. mat. prasowe
viva!eko

Oto modowe marki eko, które stworzyły gwiazdy!

W te rzeczy warto zainwestować!

Barbara Łubko 21 września 2021 15:30
viva eko moda marki ekologia
Fot. mat. prasowe

Gwiazdy aktywistki kochają modę tak samo jak środowisko. Dlatego marki, które tworzą, działają z poszanowaniem zasad sustainable fashion. Oto firmy, które założyły. Ich projekty są supermodne i zarazem naprawdę eko.

Zobacz także: Projektanci w służbie planecie! Jak designerzy dbają o środowisko?

Marki eko stworzone przez gwiazdy - Stella McCartney

Córka legendarnego muzyka Paula McCartneya stworzyła silny modowy brand, od początku oparty na zrównoważonym podejściu. Sygnowana jej nazwiskiem wegańska marka powstała w 2001 roku. Stella jest tak oddana idei eko, że nawet sklepy, biura i atelier korzystają z energii wiatrowej!
 
eko markie stella mccartney
Fot. mat. prasowe

Marki eko stworzone przez gwiazdy - Fabletics

Brand narodził się w 2013 roku, a jego współzałożycielką jest aktorka Kate Hudson. Odzież treningowa w szalonych kolorach powstaje z materiałów z recyklingu (butelki PET) i bawełny organicznej, a opakowania, w które jest pakowana, są w 100% biodegradowalne.
 
viva eko moda marki ekologia 2
Fot. mat. prasowe
 

Marki eko stworzone przez gwiazdy - Pour Les Femmes

Robin Wright, aktorka znana z serialu „House of Cards”, na pomysł tej marki wpadła po podróży do Konga. Piżamy i koszulki z logo Pour Les Femmes wykonane są z organicznej bawełny i tkaniny bambusowej. Marka wspiera też kobiety z ubogich regionów świata.
 
viva eko moda marki ekologia 3
Fot. mat. prasowe
 

Marki eko stworzone przez gwiazdy - Hiraeth Collective

Rzemiosło, jakość, komfort i szacunek dla wszystkich żywych stworzeń to główne wartości wegańskiej marki współtworzonej przez aktywistkę i aktorkę Rooney Marę. Wszystkie rzeczy od Hiraeth Collective są całkowicie wolne od produktów pochodzenia zwierzęcego.
 
viva eko moda marki ekologia 4
Fot. mat. prasowe
 

Marki eko stworzone przez gwiazdy - Studio 189

 
Charakterystyczne dla tego brandu wzory, inspirowane Afryką, celebrują tradycyjne rzemiosło. Za Studiem 189 stoi aktorka i feministka Rosario Dawson. Marka używa głównie ekologicznych materiałów, a wiele ubrań szytych jest ręcznie przez kobiety z krajów afrykańskich.
 
viva eko moda marki ekologia 5
Fot. mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.