Eko Resibo
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Naturalne, wegańskie, cruelty-free - kosmetyki Resibo pokochały miliony Polek!

O kropli, która zmieniła wszystko opowiada Ewelina Kwit-Betlej

16 marca 2020 12:02
Materiał partnera
Eko Resibo
Fot. Materiały prasowe

Mówi się, że każda wielka podróż zaczyna się od małego kroku. W przypadku Eweliny Kwit-Betlej, założycielki i właścicielki marki Resibo, wielka podróż do świata naturalnych kosmetyków, w którą zabrała już tysiące kobiet, zaczęła się od jednej kropli. Kropli złocistego oleju.

Kropla, która zmieniła wszystko

Latami poszukiwany ideał to bestsellerowy dziś olejek do demakijażu Resibo. Powstał w domu Eweliny Kwit-Betlej jako efekt kilkuletnich eksperymentów. Będąc nastolatką borykałam się z ciągle nawracającymi niedoskonałościami - opowiada. W tamtych czasach w Polsce jedyne dostępne dla takich osób kosmetyki zawierały alkohol. Zmiany zatem znikały na krótko, a potem wracały ze zdwojoną siłą.

Ewelina, wychowana w domu, w którym bardzo dużą wagę przywiązywano do wyjątkowych właściwości roślin, zaczęła poszukiwać remedium. Tak trafiła na artykuł o azjatyckiej metodzie oczyszczania twarzy olejami.

Postanowiłam spróbować. Kupiłam różne oleje, zaczęłam je ze sobą mieszać i testować. Potrzeba było aż 60 olejów połączonych w ponad 300 różnych formuł, abym zrobiła wreszcie mieszankę, która idealnie oczyszczała twarz. Kiedy dzisiaj ktoś pyta mnie, który z kosmetyków Resibo lubię najbardziej, odpowiadam, że wszystkie. Ale olejek do demakijażu zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. To kosmetyk, który zmienił nie tylko moje życie, ale i całej mojej rodziny. Wierzę, że też wielu kobiet i mężczyzn - przyznaje.

Ewelina Kwit-Betlej
Fot. Resibo

Ewelina Kwit-Betlej, założycielka i właścicielka marki Resibo.

Od kropli do biznesu

Olejek dał początek całej marce. Wraz z nim Ewelina i jej mąż Piotr wprowadzili na rynek pięć kosmetyków. To było ponad pięć lat temu, a dziś te i nowe produkty Resibo stosują kobiety już nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Najczęściej powtarzającym się argumentem, „dlaczego Resibo?” jest skuteczność.

Uczciwość wobec klientów ma dla mnie ogromne znaczenie i nie wyobrażam sobie kiedykolwiek wprowadzić na rynek produkt, którego skuteczności nie jestem w 100% pewna. Nie mamy ich w portfolio wiele, ale to dlatego, że każdy jest dopracowywany do perfekcji – mówi Ewelina Kwit-Betlej.

Resibo - marka z misją

Resibo to od samego początku marka z misją i odpowiedzialnym podejściem do biznesu. Wszystkie produkty są wegańskie i w co najmniej 95% naturalne. Nie wyobrażałam sobie nawet, że mogłoby być inaczej. Skoro czerpiemy z natury, powinniśmy również mieć do niej szacunek. Dlatego na naszych kosmetykach można znaleźć certyfikat Vegan Society czy PETA - opowiada właścicielka.

Marka sama promuje także zachowania ekologiczne. Roślinne składniki pozyskiwane są tylko z odpowiedzialnych źródeł, bo dla Eweliny Kwit-Betlej nie tylko sama skuteczność jest ważna, ale też bezpieczeństwo całej produkcji dla środowiska. Obecnie firma pracuje nad jeszcze bardziej ekologicznymi opakowaniami. Chcemy wprowadzać duże, ale odpowiedzialne zmiany, dlatego ekologia nie jest dla nas wyłącznie trendem, ale przyszłością – podkreśla właścicielka marki.

krem Resibo
Fot. Julia Bambynek

Ważnym elementem działalności Resibo jest też edukacja ekologiczna. Od samego początku firma promuje ekopostawy i namawia do świadomej konsumpcji. Stąd pomysł na akcję #ekowyzwania w social mediach, gdzie klienci co miesiąc zachęcani są do wprowadzania dobrych, ale istotnych dla środowiska zmian w swoim życiu. A wzorem dla nich są właściciele i pracownicy Resibo.

WEJDŹ DO ŚWIATA RESIBO: resibo.pl.

Artykuł powstał z udziałem marki Resibo.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.