tylko u nas!

Zielona siła! Te dziewczyny #chcąbyćeko

Zobaczcie, co działo się na planie wyjątkowej sesji do „VIVY!”

Barbara Łubko 26 czerwca 2019 13:20

Mają odwagę zmieniać siebie i świat. Te dziewczyny nie idą na skróty i choć dbanie o środowisko wymaga odrobiny wysiłku, one z radością go podejmują. Dają przykład, przecierają drogę i… zarażają pozytywną energią. Na planie naszej sesji dzięki nim poczuliśmy, że też możemy wszystko! Już wiemy: #chcębyćeko to styl życia! Dasz się przekonać i też podejmiesz ekowyzwanie?

Sesja „VIVA!” Kobiety eko
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Od lewej na zdjęciu:

DOBROSŁAWA GOGŁOZA (prezes stowarzyszenia Otwarte Klatki) „Dla mnie ekologiczny styl życia to przede wszystkim rezygnacja z jedzenia mięsa, bo hodowla przemysłowa jest olbrzymim obciążeniem dla planety. #chcębyćeko nie musi sprowadzać się do naszych wyborów prywatnych i konsumenckich. Możemy głosować na polityczki i polityków, którzy zadbają o lepszą przyszłość planety, same angażować się politycznie lub wspierać organizacje pozarządowe”.

KATARZYNA KONOPA (PINK MINK Studio – ekspertka wegańskiego makijażu i kosmetyków) „Bycie eko nie jest już wyborem czy fanaberią, ale obowiązkiem każdego człowieka. Wierzę, że poprzez edukację i konsekwentne stosowanie metody »małych kroków« możemy zapewnić przyszłość naszej planecie i naszym dzieciom”.

Siedzą w drugim rzędzie:

LAURA WOJTASIAK i JUSTYNA SKWIERCZYŃSKA (założycielki agencji kreatywnej Fashion Valley, twórczynie marki ubrań LINE) „Bycie eko to dla nas świadome zakupy. Także modowe. Wybór naturalnych tkanin i etycznej produkcji. Stawianie jakości ponad ilość i chwilowe trendy. Takie zasady wyznajemy w LINE”.

KAROLINA KUSZLEWICZ (siedzi w trzecim rzędzie po lewej) (adwokatka, aktywistka działająca na rzecz praw zwierząt, rzeczniczka ds. ochrony zwierząt w Polskim Towarzystwie Etycznym) „Dla mnie bycie eko to sztuka współistnienia zamiast dominacji. To troska wobec siebie samej, by zdrowo wegańsko jeść, oddychać czystym powietrzem, móc patrzeć na las. Ale to też opiekuńczość wobec każdej innej istoty, która ma takie samo prawo do życia jak ja”.

ROKSANA PATRZAŁEK (siedzi w trzecim rzędzie po prawej) i MANIA BIEŃ (stoi trzecia od lewej) (założycielki sklepu z naturalnymi kosmetykami Jeju) „Dla nas bycie eko to podejmowanie świadomych decyzji, które pozytywnie wpływają na jakość życia. Dbanie o planetę to dbanie przede wszystkim o samego siebie – w kontekście tego, co jemy, nosimy lub jakich kosmetyków używamy”.

Stoją:

MARTA DYMEK (propagatorka kuchni roślinnej, kucharka oraz autorka książek i bloga Jadłonomia.com) „Bycie eko to dla mnie wrażliwość na ekologię, środowisko i zwierzęta. A troska o wszystkie te sprawy może w bardzo pyszny sposób łączyć się w kuchni roślinnej – w dodatku to naprawdę nic trudnego!”.

ANNA JAGODZIŃSKA (top modelka, promotorka zdrowego stylu życia) „Liczą się małe rzeczy. Kupuję w lokalnych sklepach i korzystam z lnianych toreb na zakupy, wybieram kosmetyki w szklanych opakowaniach, kupuję na wyprzedażach garażowych, w kuchni używam lnianych ściereczek zamiast papierowych ręczników, segreguję śmieci”.

BARBARA ŁUBKO (szefowa działu moda „VIVA!”) „Kupujemy za dużo. Nigdy nienoszone ubrania piętrzą się w naszych szafach. Swoją ekoprzygodę zaczęłam właśnie od garderoby. Wybieram ubrania od polskich projektantów, szyte w kraju z poszanowaniem zasad fair trade i z naturalnych materiałów”.

JUSTYNA MORACZEWSKA (dziennikarka, stylistka, autorka bloga Justpassion.pl) „Eko to nie moda i na pewno nie sezonowy trend. Żyć eko znaczy żyć świadomie, uważnie i patrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Najwyższy czas zrozumieć, że ja i ty jesteśmy tylko ogniwem ekosystemu, a nie panami świata”.

AGNIESZKA MIELCZAREK (właścicielka cateringu dietetycznego bio BistroBox, prowadząca kanał na YouTubie „Jedz Inaczej”) „Powtórzę za Mahatmą Gandhim: »Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie. Zacznij zmieniać swoje otoczenie, a twoje otoczenie się zmieni«. To największa moc sprawcza, jaką mamy w sobie, każdy z nas ma strefę wpływu. Wykorzystujmy to”.

BEATA SADOWSKA (dziennikarka, mama, autorka książek) „Unikam plastiku: zawsze mam ze sobą swój kubek i butelkę na wodę. W naszej kawiarni w Gdańsku używamy opakowań z mączki kukurydzianej, a kawę do własnych kubków sprzedajemy z rabatem. Zamawiam warzywa eko, a jedzenie kupuję od lokalnych dostawców na bazarkach eko”.

JOLA CZAJA-PRZESMYCKA (redaktor kreatywna „VIVA!”) „Kocham życie blisko natury. To właśnie jej ochrona jest dla mnie priorytetem. Być eko to świadome i odpowiedzialne dbanie o Ziemię i życie w równowadze z przyrodą”.

MONIKA MROZOWSKA (aktorka, autorka książek kulinarnych) „Chciałabym zostawić po sobie jak najmniejszy bałagan. Wiem, że jestem tu tylko na chwilę. A po mnie przyjdą kolejni, którzy chcieliby cieszyć się tym miejscem tak samo jak ja...”.

ARLENA WITT (uczy angielskiego na YouTubie w „Po Cudzemu”, autorka książki „Grama to nie drama”) „Nie trzeba być blogerem eko, żeby być eko. Wystarczy czasem powiedzieć »nie«. Na przykład: »Proszę bez reklamówki« albo »Proszę bez słomki«”.

ARETA SZPURA (leży) (autorka książki „Jak uratować świat”) „Eko znaczy dla mnie zgodnie z naturą. Żeby dalej istnieć, musimy odtworzyć naszą relację z Matką Ziemią. Musimy uzmysłowić sobie, jak dużo każdy z nas może zrobić, żeby było nam tu lepiej, nie zmieniając swojego życia o 180 stopni. Wystarczy zacząć od małych kroków”.

Zdjęcia Szymon Szcześniak/LAF AM
Stylizacja Jola Czaja
Makijaż Alicja Górecka/ Sephora, Izabela Wojciechowsk/ Sephora, Katarzyna Korszlak, Sylwia Kuźnik
Fryzury Agnieszka Koper/ Kevin Murphy, Paulina Pruss/ Kevin Murphy, Irek Kłembokowski/ Kevin Murphy, Magdalena Zaręba/ Kevin Murphy, Magda Brojak
Asystentka stylistki Katarzyna Romańska
Produkcja Blanka Pokisńska
Współpraca Karolina Zaranek
Realizacja wideo: Karol Niziołek, Stanisław Dziadowiec

Zobacz nasze WIDEO i sprawdź, co działo się na sesji!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.