wideo

Jazda w stylu eko: Audi e-tron Sportback!

Jak na mazurskich drogach poradził sobie ten elektryczny SUV?

Redakcja VIVA! 14 października 2020 11:08

Audi chce być eko! „Angażujemy się w cele klimatyczne wyznaczone w traktacie paryskim i wnosimy wkład do ograniczenia globalnego wzrostu temperatury. Chcemy zostać wiodącym dostawcą premium neutralnym pod względem emisji CO2 i jesteśmy odpowiedzialni za nasze produkty przez cały cykl ich życia” - nic wiec dziwnego, że marka wprowadziła na rynek Audi e-tron Sportback, ktory łączy w sobie moc przestronnego SUV-a z elegancją czterodrzwiowego coupé i progresywnym charakterem samochodu elektrycznego.

Małgorzata Golba, szefowa działu reklamy „Vivy!” miała okazję przetestować to auto na mazurskich drogach. W pięknym otoczeniu, w okolicach butikowego hotelu Masuria Arte nad Jeziorem Stackim, niedaleko Ełku.

Audi e-tron Sportback - elektrycznie elegancki!

Audi e-tron Sportback doskonale wpisuje się w stylistykę marki, a detale sygnalizują światu, że ten SUV coupé jest pojazdem w pełni elektrycznym. W całości obramowana osłona chłodnicy Singleframe z pionowymi żebrami prezentuje się w jasnoszarym, platynowym kolorze, co jest cechą charakterystyczną dla modeli e-tron. W dolnym obszarze reflektorów diodowych Matrix cztery poziome segmenty tworzą charakterystyczną dla modeli e-tron sygnaturę świateł do jazdy dziennej. Motyw ten powielany jest w wielu punktach pojazdu i jest interpretowany trójwymiarowo, chociażby na przykuwających uwagę progach. Ich czarne wstawki przyciągają wzrok do miejsca, gdzie znajduje się akumulator - centrum energetyczne Audi e-tron Sportback. Projektanci umieścili ten motyw również na szerokim dyfuzorze, zwracając tym samym uwagę na brak rur wydechowych. Pasmo świetlne łączy ze sobą tylne światła diodowe. Nowy SUV-a coupé marki Audi z czysto elektrycznym napędem może zostać polakierowany w jednym z 13 kolorów do wyboru. Logo na osłonie gniazda ładowania – a na życzenie także zaciski hamulcowe – lśnią w sygnalizującej wysokie napięcie intensywnie pomarańczowej barwie. Krawędzie nadkoli są standardowo zaakcentowane matowym antracytem, co podkreśla terenowy wygląd pojazdu. To samo dotyczy osłony podwozia, dyfuzora i progów. Wszystkie one są polakierowane na czarno.

audi-e-tron-auto-samochod-7
Fot. mat. prasowe

audi-e-tron-auto-samochod-5
Fot. mat. prasowe

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.