Jak być bardziej eko?
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Zastosuj te #5ZasadEko i daj drugie życie starym gazetom!

Znamy niezawodne patenty

Marta Baran 27 czerwca 2019 17:30
Jak być bardziej eko?
Fot. STOCK ADOBE

Nie możesz rozpocząć dnia od dawki świeżych informacji ze świata? Albo po prostu kochasz czytać gazety, które później zwyczajnie zalegają w mieszkaniu? W ramach naszej misji #chcębyćeko mamy sprawdzone rozwiązania, co zrobić ze starych czasopism, aby żyć bardziej w zgodzie ze środowiskiem. Przygotowaliśmy przydatne sposoby wykorzystania gazet, które posłużą nawet podczas aranżacji wnętrz!

Przydatne podczas remontu

Przeczytana prasa będzie niezastąpiona podczas remontu. Malując mieszkanie warto zabezpieczyć meble, sprzęty oraz podłogę przed zabrudzeniami. Zamiast kupować ochronną folię, która nie jest wcale eko, lepiej skorzystać ze starych gazet dając im jeszcze jedno życie!

Bezpieczna przeprowadzka

Każdy z nas zna uroki przeprowadzki. Przewożąc delikatne rzeczy typy szklanki, świeczki itp. nic tak się nie sprawdzi w roli zabezpieczenia dla delikatnych przedmiotów, jak papier, a właściwie dużo papieru! Pogniecionymi i uformowanymi kartkami zabezpieczysz rzeczy ratując je przed zniszczeniem podczas przewożenia.

Domowe porządki

Mało kto wie, ale papier jest idealny podczas sprzątania, a dokładnie – mycia okien. Dzięki takiej papierowej myjce precyzyjnie można wypolerować powierzchnię szyby, zostawiając ją czystą bez oznak smug i zarysowań.

Świeży wystrój mieszkania

Motyw zapisanych kartek jak z gazety jest bardzo modny. Idealnie sprawdzi się podczas aranżacji wnętrz, na przykład jako ochrona na doniczkę. W ten sposób każdą z nich zrobisz w takim samym stylu. Wszystko zależy od upodobań - miłośnicy dobrego designu koniecznie powinni wypróbować tą technikę!

Pakowanie prezentów

Na Instagramie można znaleźć zdjęcia, na których blogerki dzielą się niezawodnym patentem na pakowanie upominków dla najbliższych. Zamiast kupować specjalną folię przeznaczoną do tego celu, lepiej użyć starych gazet. Przewiązane wstążką dają niesamowity efekt!  

Jak być bardziej eko?
Fot. STOCK ADOBE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Newspaper Club (@newspaperclub)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.