Jak zorganizować kuchnię?
Fot. INSTAGRAM @mariekondo
DESIGN

Wprowadź do swojego życia tych kilka podstawowych zasad i bądź bardziej eko!

To wcale nie nie musi być trudne

Marta Baran 29 lipca 2019 17:30
Jak zorganizować kuchnię?
Fot. INSTAGRAM @mariekondo

Chcesz być bardziej eko i nie wiesz od czego zacząć? To wcale nie musi być trudne ani kosztowne. Każdy z nas ma w mieszkaniu rzeczy, które z powodzeniem zastąpią szkodliwy plastik, a przy okazji będą designerską dekoracją podkreślającą wnętrza. Poznaj nasze sprawdzone pomysły!

Słoiki

Na pewno masz je w domu. Szklane słoiki idealnie sprawdzą się do przechowywania żywności – szczególnie produktów sypkich, ale również sosów, zup lub innych dań i przypraw. Jeśli lubisz pojemniki z drobnymi ozdobami, nic nie stoi na przeszkodzie – wstążki lub naklejki, na których podpiszesz produkt idealnie wpasują się we wnętrza kuchni.

Butelki

Oczywiście te szklane, mogą Ci posłużyć jako karawka – można w nich przechowywać gotowe nalewki, soki, a w okresie letnim to idealne naczynie na schłodzoną lemoniadę.

Materiałowe torebki

Zakupy w sklepie często kończą się tak, że przynosisz kolejne foliowe woreczki? Jeśli chcesz być bardziej eko, weź ze sobą nieduże torebki z materiału, które będą idealne, aby przenieść do mieszkania pieczywo, owoce lub warzywa. Z kolei na wędlinę sprawdzi się szklany pojemnik – unikając przynoszenia plastikowych opakowań.

Metalowe puszki

Pamiętaj, że ekologia nie ogranicza się wyłącznie do kuchni. Jeśli nie masz pomysłu, jak zastąpić plastikowe organizery w łazience oraz gabinecie, koniecznie wykorzystaj w tym celu metalowe puszki. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy kochają gadżety DIY!

Oszczędzaj dzięki ekologii!

Wiele osób uważa, ze życie w zgodzie ze środowiskiem jest kosztowne, jednak wcale nie musi tak być. Pamiętaj, aby wykorzystać potencjał rzeczy, które już masz, a dopiero później decydować się na zakupy typowo ekologicznych akcesoriów, na przykład słomki. Ponadto bycie eko jest zdrowe nie tylko dla Ziemi, ale również dla nas!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marie Kondo (@mariekondo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marie Kondo (@mariekondo)

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.