Jak zorganizować kuchnię?
Fot. INSTAGRAM @mariekondo
DESIGN

Wprowadź do swojego życia tych kilka podstawowych zasad i bądź bardziej eko!

To wcale nie nie musi być trudne

Marta Baran 29 lipca 2019 17:30
Jak zorganizować kuchnię?
Fot. INSTAGRAM @mariekondo

Chcesz być bardziej eko i nie wiesz od czego zacząć? To wcale nie musi być trudne ani kosztowne. Każdy z nas ma w mieszkaniu rzeczy, które z powodzeniem zastąpią szkodliwy plastik, a przy okazji będą designerską dekoracją podkreślającą wnętrza. Poznaj nasze sprawdzone pomysły!

Słoiki

Na pewno masz je w domu. Szklane słoiki idealnie sprawdzą się do przechowywania żywności – szczególnie produktów sypkich, ale również sosów, zup lub innych dań i przypraw. Jeśli lubisz pojemniki z drobnymi ozdobami, nic nie stoi na przeszkodzie – wstążki lub naklejki, na których podpiszesz produkt idealnie wpasują się we wnętrza kuchni.

Butelki

Oczywiście te szklane, mogą Ci posłużyć jako karawka – można w nich przechowywać gotowe nalewki, soki, a w okresie letnim to idealne naczynie na schłodzoną lemoniadę.

Materiałowe torebki

Zakupy w sklepie często kończą się tak, że przynosisz kolejne foliowe woreczki? Jeśli chcesz być bardziej eko, weź ze sobą nieduże torebki z materiału, które będą idealne, aby przenieść do mieszkania pieczywo, owoce lub warzywa. Z kolei na wędlinę sprawdzi się szklany pojemnik – unikając przynoszenia plastikowych opakowań.

Metalowe puszki

Pamiętaj, że ekologia nie ogranicza się wyłącznie do kuchni. Jeśli nie masz pomysłu, jak zastąpić plastikowe organizery w łazience oraz gabinecie, koniecznie wykorzystaj w tym celu metalowe puszki. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy kochają gadżety DIY!

Oszczędzaj dzięki ekologii!

Wiele osób uważa, ze życie w zgodzie ze środowiskiem jest kosztowne, jednak wcale nie musi tak być. Pamiętaj, aby wykorzystać potencjał rzeczy, które już masz, a dopiero później decydować się na zakupy typowo ekologicznych akcesoriów, na przykład słomki. Ponadto bycie eko jest zdrowe nie tylko dla Ziemi, ale również dla nas!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marie Kondo (@mariekondo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marie Kondo (@mariekondo)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…