gdzie-sprzedac-nienoszone-juz-ubrania
Fot. Getty Images
VIVA! EKO

Gdzie sprzedać nienoszone już ubrania?

Czas na porządki w szafie!

Paulina Filipowicz 30 września 2020 18:29
gdzie-sprzedac-nienoszone-juz-ubrania
Fot. Getty Images

Zrób dobry uczynek dla Ziemi i daj drugie życie swoim ubraniom. Sektor modowy odpowiada obecnie za około 10% światowej emisji dwutlenku węgla, zanieczyszczenie wody barwnikami tkanin, a także chromem używanym do garbowania skóry oraz pestycydami z uprawy bawełny. Warto więc zmienić nawyki i zacząć kupować, a może nawet sprzedawać swoje ubrania z drugiej ręki. Sprawdź, gdzie sprzedać nienoszone już ubrania?

Sprzedawaj ubrania na Vinted

Vinted to jeden z najbardziej popularnych portali sprzedażowych w Polsce. Strona umożliwia sprzedaż, wymianę, a nawet darmowe oddawanie niepotrzebnych ubrań. Co ciekawe, to nie tylko internetowy second hand, ale również serwis modowy i forum, na którym możesz podzielić się opinią i radą z innymi użytkownikami. Warto podkreślić, że założenie konta na tym portalu jest całkowicie darmowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gold on gold with a side of blaze 🔥 📸 @myprettyfinds #vinted #secondhandfirst #vintedtreasures

Post udostępniony przez Vinted (@vinted)

Luksusowe ubrania z drugiej ręki sprzedasz w...

Jeśli chcesz dać drugie życie ubraniom z metką marek premium zajrzyj na Keep The Label lub Pyskaty Zamsz. To platformy, które zajmują się sprzedażą luksusowych ubrań. W tych internetowych komisach będziesz mieć szansę zarówno kupić wyszukane modowe perełki, jak i sprzedać te, które zalegają w Twojej szafie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To właśnie my jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy program ochrony Sprzedających- Twoje produkty nie podlegają zwrotom, natomiast Kupujący mogą odsprzedać u nas swój produkt bez prowizji! Jako Jedyni oferujemy Ci pomoc asystenta sprzedaży, który przyjedzie do Ciebie do domu i wystawi Twoje produkty, a Ty zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w swojej szafie! Jesteśmy pierwszą platformą w kraju, która posiada najnowocześniejsze systemy do weryfikacji autentyczności produktów. Dajemy Ci gwarancję bezpieczeństwa i stale powiększamy i szkolimy nasz zespół! Stawiamy na rozwój i innowacyjne rozwiązania, aby ułatwić Ci użytkowanie i zakupy na Keep The Label. Z szacunku do naszej planety staramy się zarażać miłością do środowiska i dokładamy wszelkich starań, aby powiększać rzesze zadowolonych Klientów, którzy wspólnie z nami traktują modę świadomie! 📸 @sandrra_sobolewska 👗 @marikalola

Post udostępniony przez 𝗸𝗲𝗲𝗽𝘁𝗵𝗲𝗹𝗮𝗯𝗲𝗹.𝗰𝗼𝗺 (@keep_the_label)

Sprzedaj ubrania na Allegro, OLX lub Gumtree

Trochę mniej luksusowo, lecz jakże praktycznie. Chyba nie ma osoby, która chociaż raz w życiu nie zajrzała na jeden ze znanych platform, jak Allegro, OLX czy Gumtree. Choć musimy ostrzec, iż sprzedaż ubrań tam nie zawsze jest łatwa, gdyż klient może być przytłoczony ogromną ilością ofert, przez co możesz zostać niezauważony. Mamy na to jednak sprawdzony sposób: wybierz kilka przedmiotów ze sobą spójnych i stwórz z nich modny Zestaw. Opcja ta dostępna jest w zakładce Allegro „Zestawy”. W ten sposób uatrakcyjnisz ofertę i dasz się zauważyć.

Sprzedawaj na Instagramie

Sprzedaż perełek z drugiej ręki w mediach społecznościowych to coraz częściej spotykany trend. Jeśli jesteś posiadaczką obszernej kolekcji ubrań, które chcesz łatwo sprzedać, to opcja dla Ciebie. Możesz spróbować "wystawić" produkty na swoim profilu w Instagram Stories lub założyć oddzielne konto, przeznaczone tylko na sprzedaż ubrań używanych. Wybór należy do Ciebie.

Sprzedaj ubrania stacjonarnie

Nie lubisz sprzedawać online? Nie ma problemu - jest dla Ciebie opcja. Poszukaj w swojej okolicy komisu i dowiedz się, czy będą zainteresowani kupnem Twoich ubrań. Jednak zanim oddasz ubrania do second handu przemyśl, który sklep wybrać. Nie każdy komis ma takie same preferencje. Mogą one różnić się stylem, upodobaniem co do marek i trendów, a także preferencją dotyczącą kosztów ubrań.

Decydując się na sprzedaż ubrań pamiętaj o kluczowej kwestii - produkty powinny być w dobry stanie. Jeśli rzecz, którą chcesz oddać ma jednak wadę, powiadom o tym koniecznie swojego klienta. W ten sposób będziesz budować zaufanie i zyskasz stałe grono odbiorców.  

TAGI #ekologia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.