Ewa Chodakowska, VIVA! 6/2020, EKO Z NAKLEJKĄ
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE
VIVA! Eko

Ewa Chodakowska: „Ta trudna operacja sprowadziła nas oboje na ziemię”

Trenerka opowiedziała o miłości do męża. Co mu zawdzięcza?

Beata Nowicka 17 marca 2020 18:51
Ewa Chodakowska, VIVA! 6/2020, EKO Z NAKLEJKĄ
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE

Ewa Chodakowska pojawiła się na okładce wyjątkowego numeru - VIVA! Eko. W wywiadzie z Beatą Nowicką trenerka opowiedziała o swoim życiu i sukcesie. W osiąganiu kolejnych szczytów zawsze może liczyć na swojego męża. Niedawno to ona była dla niego największym oparciem. Małżeństwo przechodziło trudne chwile. Lefteris Kavoukis musiał przejść poważną operację. Na szczęście czuj się już dobrze. Ewa Chodakowska opowiedziała nam o łączącym ich uczuciu i o tym, jak ostatnie wydarzenia wpłynęły na ich życie. Fragment wywiadu prezentujemy poniżej. Cała rozmowa ukaże się w nowej VIVIE! od czwartku 19 marca w kioskach lub w formie e-wydania, dostępnego w sieci.

Ekologia jest modna. Na fali zielonego entuzjazmu podkreślamy, jak ważne jest zdrowie. No to muszę zapytać, jak czuje się Twój mąż?

Czuje się dobrze. Do pełni sił wróci pewnie za trzy tygodnie, ale mamy to już za sobą. Ta trudna operacja sprowadziła nas oboje na ziemię. W szpitalu zdałam sobie sprawę, na czym powinnam skupić uwagę, co tak naprawdę jest ważne. Jestem bardzo wdzięczna za to, co z mężem mamy, w jaki sposób żyjemy. Każdego poranka dziękuję, że się obudziłam i że mogę wstać na równe nogi. Że mam siłę, mam chęć do pracy i energię, która mnie rozpiera. Wiem, że jesteśmy ogromnymi szczęściarzami…

 …ale?

Nie ukrywam, że przez ostatnie lata wpadliśmy w kołowrotek pracy i nie było nas z tej pracy widać. Dlatego zwolniliśmy. Zdecydowaliśmy, że nie robimy już nic nowego. Wydaliśmy sobie zakaz pomysłów na kolejny biznes. To już nie wchodzi w grę. Trzymamy się tego, co stworzyliśmy.

A jest tego bardzo dużo.

Ale cała reszta została okrojona do minimum. Za żadne pieniądze nie kupimy czasu spędzonego z najbliższymi. Wszyscy mówią, że pod koniec życia nikt nie żałuje, że nie pracował więcej! Ludzie żałują, że za mało kochali, za mało czasu poświęcili rodzinie, bliskim. Gdyby nie świadomość, że moja praca niesie za sobą edukację i pomoc innym, dawno zwolniłabym tempo.

(...)

Powiedziałaś, że nie zrobiłabyś tego wszystkiego bez Lefterisa.

Moment, kiedy poznałam mojego męża, był dla mnie przełomowy. Pomyślałam: Chcę być taka jak on, chcę inspirować ludzi do zmian na lepsze, poprawiać jakość ich życia, wspierać i motywować. To najlepszy człowiek, jakiego poznałam w życiu, który sprawił, że ja sama stałam się lepsza. Lefteris jest dojrzały, zrównoważony i cierpliwy. Po prostu grecki stoik. Zanim coś powie, przeanalizuje to po stokroć i powie to tak, żeby wyrazić swoją opinię, ale przy tym nikogo nie urazić.

W innym razie gryzie się w język i zachowuje to dla siebie. Nigdy o nikim nie powiedział złego słowa. Nigdy w sytuacjach konfliktowych nie szukał winy w drugim człowieku, tylko starał się spojrzeć z perspektywy obserwatora z zewnątrz i ocenić też siebie. To jest trudne. Mało jest osób, które przychodzą i mówią: „To jest moja wina, ja też zawaliłam”. On wspaniale potrafi oceniać sytuację i robi to obiektywnie.

Cały wywiad w nowej VIVIE! od czwartku 19 marca w kioskach  

Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, VIVA! lipiec 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Ewa Chodakowska, VIVA! 6/2020 okładka
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.