VIVA! VIDEO

Jesteś nowoczesną i niezależną kobietą, która szuka samochodu idealnego?

Tym modelem wzbudzisz zazdrość nawet wśród facetów!

Artykuł sponsorowany 26 marca 2020 20:43

Dobrze czujesz się za kierownicą i spędzasz za nią dużo czasu, a jednocześnie starasz się przestrzegać zasad ekologicznego stylu życia? Oto samochód, który doskonale będzie do ciebie pasować. To elektryczny DS 3 CROSSBACK E-TENSE. 

Samochód elektryczny dla nowoczesnej kobiety

Elektryczne samochody cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. I nie ma się co dziwić – są ciche, ekonomiczne, a jednocześnie bardzo zwinne na drodze. Niepokoić może konieczność ich ładowania, ponieważ wymaga to odpowiednich kabli i gniazdek. Spokojnie! To wszystko jest prostsze niż myślisz, a ponieważ chęć wymiany tradycyjnych silników na elektryczne rośnie, branża motoryzacyjna i usługodawcy wychodzą konsumentom naprzeciw. 

Jaki w praktyce jest samochód elektryczny?

Przede wszystkim niesamowicie cichy. Nieprzyzwyczajony użytkownik może mieć problem z rozpoznaniem, czy samochód w ogóle jest uruchomiony. Wystarczy przejechać kilka kilometrów, by rozsmakować się w tej ciszy. Gwarantuje komfortową rozmowę z pasażerami czy też poprzez zestaw głośnomówiący. Zdecydowanie inaczej słucha się muzyki w czasie jazdy. 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE, dzięki silnikowi o mocy 100 kW i potężnym, stale dostępnym momencie obrotowym (260 Nm), umożliwia płynną, dynamiczną i jednocześnie cichą jazdę. 136 KM pozwoli szybko ruszać spod świateł i dostosowywać prędkość do aktualnych warunków na drodze. 

DS3 CROSSBACK E-TENSE
Fot. Materiały prasowe

Jak wygląda ładowanie samochodu elektrycznego?

Czy wiesz, że już w 30 minut akumulator naładowany jest w 80%, jeśli korzystamy ze stacji o mocy 100kW? Fakt, samochód na stacji tankuje się raptem kilka minut, ale ile potem w czasie jazdy wytwarza się do atmosfery spalin? No właśnie…  

Z DS 3 CROSSBACK E-TENSE możesz zapomnieć o wizytach na stacji – ładowanie w warunkach domowych, z wykorzystaniem stacji DS Wall Box, zajmuje 7 godzin i 30 minut. Ty idziesz spać, a samochód nabiera mocy, by od samego świtu być do twojej dyspozycji. 

Samochód idealny do jazdy w każdych warunkach

DS 3 CROSSBACK E-TENSE oferuje trzy tryby jazdy tak, by w każdych warunkach mógł stawać na wysokości zadania. Tryb SPORT jest zorientowany na osiągi i wrażenia z jazdy. Do setki rozpędza się w zaledwie 8,7 sekund. Tryb NORMAL jest dostosowany do codziennej eksploatacji z maksymalnym naciskiem na komfort jazdy. Natomiast tryb ECO pozwala zwiększyć wydajność, a tym samym zoptymalizować zasięg, jaki auto może pokonać na jednym ładowaniu. A mówimy tu nawet o 300 km! 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE
Fot. Materiały prasowe

Wyposażenie DS3 CROSSBACK E-TENSE, które docenią kobiety

Jak maksymalnie cieszyć się z jazdy? Wystarczy dać sobie pomóc, korzystając z najnowocześniejszej technologii, jaką jest DS DRIVE ASSIST. Ten innowacyjny system, aktywny do prędkości 180 km/h, utrzymuje samochód w granicach pasa drogi i reguluje/dostosowuje prędkość do pojazdu jadącego z przodu. Gdy ruch zwalnia, układ potrafi doprowadzić do całkowitego zatrzymania twojego samochodu i ponownego ruszenia. Jeśli jesteś fanką tempomatu, ta funkcja jeszcze bardziej ci się spodoba. 

A może twoją bolączką są parkingi i manewrowanie na nich? Dzięki systemowi DS PARK PILOT twój samochód wykona wszystko za ciebie! Nie musisz dotykać kierownicy i pedałów.

Najbardziej designerski model  na rynku

Chociaż mówi się, że to faceci mają bzika na punkcie samochodów, niektóre panie biją ich na głowę. Szczególnie, jeśli chodzi o standardy estetyczne – tutaj kobiety bywają naprawdę bezkompromisowe. Elektryczny DS 3 CROSSBACK E-TENSE sprosta wszystkim oczekiwaniom. Wnętrze zapewnia absolutny komfort. Technologia i wyrafinowanie to dwa słowa, które najlepiej opisują ten nowoczesny samochód.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE
Fot. Materiały prasowe

Kokpit DS 3 CROSSBACK E-TENSE został zaprojektowany tak, by kierowca wszystko miał pod ręką i w zasięgu wzroku. Koniec z nerwowym szukaniem przełączników i pokręteł, gdy nagle zaczyna parować szyba lub trzeba szybko wyciszyć radio. Dzięki wyświetlaczowi Head-Up możesz w trakcie jazdy korzystać z dostępu do najważniejszych informacji bez konieczności odrywania wzroku od drogi. System sam analizuje prędkość, rozpoznaje znaki drogowe i ograniczenia, bez problemu będzie też nawigował, a kluczowe dane wyświetli w odpowiednim kolorze na specjalnej płytce, która umieszczona została w polu widzenia. Brzmi jak opis statku kosmicznego? Trochę tak, a jednak mówimy o samochodzie, którego możesz być właścicielką. 

I to eleganckie wykończenie! Niepowtarzalne akcenty stylistyczne w środku i na zewnątrz urzekną każdą kobietę. 

Artykuł powstał z udziałem marki DS.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.