superprezenty-pl
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Bądź eko i podaruj bliskiej osobie przeżycie, a nie kolejny nietrafiony gadżet

Uniknąć źle dobranych prezentów, a na dodatek być eko? To możliwe!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 27 września 2021 12:56
superprezenty-pl
Fot. materiały prasowe

Większość z nas zapewne wielokrotnie musiała robić przysłowiową dobrą minę do złej gry przy otwieraniu prezentu. Nietrafione podarunki to udręka, i to często kilka razy w roku. Urodziny, imieniny, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet czy Wigilia to w końcu idealne okazje do wręczenia komuś upominku, ale niestety nie zawsze jest on dobrze dopasowany do osoby obdarowywanej.

Nieużyteczne rzeczy trafiają w nasze ręce z wielu przyczyn. Jedna z nich to kupowanie prezentu na ostatnią chwilę i chwytanie pierwszej lepszej rzeczy ze sklepowej półki. Efekt? Zazwyczaj taki przedmiot najpierw ląduje gdzieś na dnie szafy, a potem i tak zostaje wystawiony na śmietnik lub oddany. Wiadomo, szkoda "wyrzuconych w błoto" pieniędzy, ale trzeba pamiętać, że takim zachowaniem przyczyniamy się także do zanieczyszczenia środowiska.

Już sama produkcja tekstyliów nie jest ekologiczna. Przykładowo, aby wyprodukować kilogram bawełny, do jej uprawy należy wykorzystać aż 20 tys. litrów wody. Co więcej, roślinie należy dostarczyć odpowiednich nawozów i innych wspomagaczy, a to szkodliwie wpływa zarówno na stan gleby, jak i wód gruntowych. Kolorowe ubrania kuszą, ale barwniki używane do ich produkcji mogą być toksyczne. Nylon czy poliester, a nawet wiskoza, z której tak chętnie szyte są sukienki, to materiały syntetyczne, czyli pochodne plastiku. Ponadto sam proces produkcji tekstyliów często nie spełnia podstawowych kryteriów sanitarnych, ekologicznych i etycznych. Często pracują tam osoby, którym nie są zapewnione godziwe warunki pracy. Ubrania to jedno, ale często dostajemy przecież w prezencie sprzęt elektroniczny czy kosmetyki, których produkcja i utylizacja też źle wpływa na środowisko.

Nie ma jednak co ukrywać, że dobrze jest dawać - to też podkreśla w swoim haśle serwis Superprezenty.pl. Wcale nie musimy robić zakupów stacjonarnie, możemy skorzystać ze sklepu online. Nie kupujmy nieprzydatnych przedmiotów, kupujmy przeżycia! Brzmi ciekawie, prawda? Na dodatek jest to rozwiązanie ekologiczne.

Niektórzy uważają, że prezent musi być czymś namacalnym. Nic bardziej mylnego. Niezapomnianych emocji mogą dostarczyć usługi wykupione w postaci vouchera. Takie zaproszenie da się wydrukować lub odebrać w punkcie obsługi. Potem wystarczy włożyć je do ozdobnej koperty lub - jeśli osoba obdarowywana mieszka w innym mieście lub kraju - po prostu wysłać mailem.

Jaki prezent kupić, żeby na pewno sprawić komuś przyjemność? Oto nasze ekologiczne propozycje:

1. Lot balonem

Lot balonem to zdecydowanie upominek dla kogoś, kto nie ma lęku wysokości, albo chciałby w ten sposób próbować z nim walczyć. Do takiego balonu zmieści się nawet 10 osób (wszystko zależy od rozmiaru kosza), ale lot w pojedynkę również jest możliwy. Można polecieć nad konkretnym miastem albo nad malowniczymi Tatrami. To również doskonały pomysł na randkę, rocznicę albo na zaręczyny.

Wybierając taki prezent, należy jednak uzbroić się w cierpliwość i ustawić się w kolejce oczekujących. Nie tylko z powodu ogromnej popularności tej atrakcji. Loty balonem są bowiem w ogromnym stopniu uzależnione od pogody. Musi być ona perfekcyjna. Poczekać jednak naprawdę warto, bo to niezapomniane przeżycie!

2. Jazda Teslą

Znacie kogoś, kto z błyskiem w oku patrzy na przejeżdżającą Teslę? Dlaczego sam miałby nie siąść za kierownicą? Dzięki Superprezenty.pl możecie kupić jazdę ulicami miasta Teslą Model S, której silnik ma moc aż 525KM - to najszybszy elektryczny samochód świata. Do wyboru macie też Teslę 3. Nie dość, że forma prezentu jest ekologiczna, to jeszcze sama jazda nie zanieczyszcza środowiska.

superprezenty-pl
Fot. materiały prasowe

3. Lot paralotnią

Dla fanów mocnych wrażeń fajnym pomysłem jest prezent w postaci lotu paralotnią. Emocji będzie co niemiara! Przez stronę Superprezenty.pl możecie kupić taką atrakcję, która zostanie zrealizowana w okolicach np. Bielska-Białej, Szczyrku czy Wisły! Lot odbywa się oczywiście pod opieką doświadczonego, certyfikowanego pilota.

4. Ceremonia "W głębi sadu" w chochołowskim SPA

Osoby, które sobie cenią relaks oraz dbają o własne ciało, na pewno będą zadowolone z vouchera na zabieg w SPA. Peelingowi, okładowi z komórkami macierzystymi jabłoni i masażowi towarzyszy zapach jabłek, który koi zmysły. Idealne wyciszenie gwarantowane.

To tylko kilka przykładów emocjonujących prezentów, jakie możecie znaleźć na stronie Superprezenty.pl. Ich cena jest zróżnicowana, ale stałe są dwie rzeczy - wdzięczna będzie nie tylko osoba obdarowana, ale też środowisko.

O stronie Superprezenty.pl warto więc pamiętać przy okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, a także świąt Bożego Narodzenia.

Materiał powstał z udziałem serwisu Superprezenty.pl

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.