Promocja w Rossmann, na blizny
Fot. Adobe Stock
Ze świata urody

Zadbaj o swoje ciało już teraz! Te masaże to nowy trend na wiosnę 2021!  

10 zabiegów i Twoje ciało będzie wyglądać świetnie!

Artykuł sponsorowany 11 stycznia 2021 19:49
Promocja w Rossmann, na blizny
Fot. Adobe Stock

Te zabiegi poleciła mi koleżanka, za granicą są one już bardzo popularne. W Polsce cały czas powoli przekonujemy się do tego typu masaży. Znalazłam świetny salon na instagramie i postanowiłam spróbować. W salonie przywitała mnie bardzo miła i kompetentna właścicielka Natalia, która w bardzo skrupulatny sposób opowiedziała mi o tym, jak będzie wyglądał sam masaż i kiedy będą widoczne pierwsze efekty. Sam masaż wykonywany był w specjalnym stroju i skupiał się na elementach ciała, które są najbardziej podatne na powstawanie cellulitu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Czyli brzuch, pośladki oraz uda!

Co to jest za masaż próżniowy?

Masaż próżniowy wykonywany regularnie, uchodzi za jedną z najlepszych metod, które służą redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Dzięki działaniu podciśnienia i mechanicznej stymulacji skóry, już po kilku zabiegach wyraźnie poprawia się kształt ciała. Drenaż limfatyczny aktywuje pracę układu żylnego i limfatycznego, powodując usunięcie toksyn oraz zalegających płynów z organizmu, zmniejszając obrzęki kończyn dolnych, ujędrnienie i wymodelowanie ciała.

masaż limfatyczny
Fot. mat.prasowe


● Redukcja “skórki pomarańczowej”
● Zmniejszanie obrzęków
● Zmniejszenie rozstępów i blizn
● Przyspieszenie regeneracji tkanek po zabiegach chirurgii plastycznej
● Przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
● Odmłodzenie skóry
● Regeneracja mięśni po intensywnym wysiłku, zmniejszanie napięć mięśniowych

Warto wspomnieć, że  masaż próżniowy to  ogólna nazwa dla pewnej grupy zabiegów, do których wykonania wykorzystuje się próżnię - może być ona uzyskana za sprawą odpowiedniego urządzenia mechanicznego lub akcesorium, jak wspomniana bańka chińska. Specjalistyczne urządzenia do użytku profesjonalnego w większości opierają się na podobnym schemacie działania: ich głowica wytwarza próżnię, która w  połączeniu z naciskiem mechanicznym oddziałuje nie tylko na skórę, ale także głębsze warstwy ciała, w tym naczynia limfatyczne i  mięśnie. Osoba poddawana zabiegowi może być ubrana w  specjalny kostium, który usprawnia nawigowanie głowicą po  jego ciele, jednak nie każda metoda tego wymaga. Zabieg odbywa się w wygodnej pozycji leżącej - na brzuchu lub plecach, w  zależności od  poddawanej pracy części ciała. Masaż próżniowy nie wymaga szczególnych przygotowań, jednak zaleca się spożycie dużej ilości wody celem polepszenia jego efektów. Zabiegi powinno się łączyć z treningami i odpowiednią dietą.

Jak to działa?

Skóra, ugniatana w  różne kierunki, jest stymulowana na  poziomie komórkowym do  produkcji kolagenu i  elastyny. Dzięki temu zwiększa się jej elastyczność i  jędrność. W  głębszych warstwach pobudzane jest krążenie, nie tylko krwi, ale  również limfy. W  ten sposób transport toksyn i  produktów przemiany materii jest przyspieszony i  ułatwiony. Wszelkie złogi zostają w  naturalny sposób usunięte.

Czy zadziałało?

Już po kilku zabiegach skóra bardzo się zmieniła w dotyku. Po 6 zabiegach zobaczyłam zdecydowaną różnicę, ciało jest zdecydowanie bardziej jędrne, a skóra gładka i bardziej napięta. Po 10 zabiegach można odnotować minut 4 cm w talii. Po 20 zabiegach, widać zdecydowaną redukcję cellulitu. To idealna opcja przed wakacjami i sezonem letnim. Warto już teraz zaplanować zabiegi, żeby zaskoczyć latem swoją idealną sylwetką. Zabiegi warto stosować regularnie, wówczas mamy pewność, że nasze ciało utrzymywane jest w odpowiedniej formie! Polecam salon Body Effekt w Warszawie!

Więcej szczegółów na instagramie

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.