Fot. Fotolia
VIVA! Tylko u nas

Zabiegi medycyny estetycznej: fokus na usta!

Marta Cieplak, Xymena Borowiecka 9 sierpnia 2017 09:30
Fot. Fotolia

Nie ma nic bardziej zmysłowego niż pełne, gładkie i nawilżone usta. Gdy są dobrze wypielęgnowane, nie wymagają nawet makijażu! Co jednak zrobić, gdy nie wyglądają tak, jakbyśmy chciały? Polecamy wizytę w salonie medycyny estetycznej i skorzystanie z najnowszych zabiegów. Jakich? Oto te, które według nas są najskuteczniejsze!

  

Fot. Instagram

Powiększanie kwasem hialuronowym

Ten szybki i prosty zabieg polega na wstrzyknięciu w usta preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Nie dość, że działa on modelująco, to dodatkowo ma zdolność wiązania wody w skórze, dzięki czemu wargi są nawilżone i wygładzone. Procedura ta polecana jest w przypadku za wąskich lub asymetrycznych ust, a także gdy zależy nam na wygładzeniu drobnych zmarszczek wokół ust. Zabieg nie jest bolesny, ale najczęściej wykonuje się go po znieczuleniu specjalistycznym kremem. Ewentualny obrzęk znika po kilku dniach. Efekt utrzymuje się do kilkunastu miesięcy.
Taki zabieg wykonasz już od 1300 zł. 
Więcej szczegółów na: skinclinic.pl


Unoszenie kącików ust

Zabieg ten wymaga dużych umiejętności lekarza, ale daje rewelacyjne rezultaty. Polega na wykonaniu kilku drobnych iniekcji z toksyny botulinowej w okolicach ust. Efekt? Uniesienie kącików i bardziej pogodny wyraz twarzy (widoczny po około tygodniu po zabiegu). Okolica ust jest najbardziej mimiczną częścią twarzy, dlatego należy liczyć się z tym, że iniekcje będzie trzeba powtarzać co 4-6 miesięcy. Botoks odzwyczaja od mimiki (w tym wypadku od ciągnięcia kącików ust w dół), może się okazać, że kolejne zabiegi będzie można wykonywać rzadziej. Kosztuje od 300 zł. 
Przeczytaj więcej: wellderm.pl


Peeling retinolem

To jeden z rzadziej wykonywanych zabiegów, ponieważ wiele osób obawia się mocnego złuszczania i uczucia dyskomfortu. Jednak przynosi on świetne rezultaty. Wygładza, nawilża i poprawia wygląd warg. Ich struktura jest widocznie ładniejsza. Zabieg ten wykonuje się jako element całościowego peelingu twarzy za pomocą preparatu Retin C. Kosztuje od 200 zł.
Zajrzyj na: medestetis.pl 


Zadbane usta aż chce się malować! Przekonacie się same :)

Fot. Instagram

Zobacz także: Nie wstydź się, czyli zabiegi medycyny estetycznej niwelujące blizny, rozstępy i tatuaże

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.