Klinika Strzałkowski najlepsze zabiegi odmładzające
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Kolagen, czyli najlepszy urodowy sprzymierzeńca

Poznaj jego wpływ na naszą skórę

16 maja 2022 13:30
Klinika Strzałkowski najlepsze zabiegi odmładzające
Fot. adobe.stock.com

O tym, czy latem możliwe jest naturalne pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, rozmawiamy z dr Franciszkiem Strzałkowskim, twórcą wielu autorskich terapii odnowy skóry.

Jakie zabiegi odmładzające można robić latem?

To pytanie, które zadaje sobie większość kobiet. Nie chcą bowiem rezygnować z dbania o siebie w możliwie najlepszy i najbardziej zaawansowany sposób. Dlatego o to, jakich procedur unikać, a na jakie się zdecydować, pytamy eksperta.

Dlaczego lato to okres wykluczający wykonywanie pewnych rodzajów zabiegów?

Jest to czas większego nasłonecznienia, który praktycznie wyklucza stosowanie laserów celem pobudzenia naszego ciała do produkcji nowego kolagenu, ponieważ narażeni jesteśmy na przebarwienia skóry mogące wystąpić po zabiegu laserowym.

Czy są jakieś inne sposoby, które możemy wykorzystać w tym czasie?

Jako zwolennik zachowania naturalnych rys w wyglądzie swoich pacjentek i pacjentów oraz pobudzania skóry do naturalnej odbudowy kolagenu nie byłbym sobą, gdyby nie rozwikłał tego problemu, uśmiecha się dr Strzałkowski. Z pomocą w tym czasie przychodzi nam letnia wersja autorskiego zabiegu High-Tech Collagen Therapy właśnie w wersji Summer. Nie wykorzystuje ona bowiem lasera i nie naraża pacjentki i pacjentów na stres słonecznych powikłań - wyjaśnia.

Klinika Strzałkowski
Fot. Aga Gruszka, autorskie zabiegi w Klinice Strzałkowski

Autorskie zabiegi w Klinice Strzałkowski

Zatem na czym polega i ile trwa zabieg?

Zabieg składa się z 4 etapów i wymaga tylko 2 wizyt w klinice. Cały cykl trwa dodatkowo miesiąc, ponieważ ostatni etap programu zabiegowego odbywa się już w domowym zaciszu. Są to bowiem indywidualnie dobrane suplementy i specjalistyczne kosmetyki, które swoim działaniem wspierają organizm w pobudzaniu produkcji kolagenu oraz zabezpieczają skórę przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Podczas pierwszej wizyty w klinice wykonujemy zabieg radykalnego zagęszczenia skory: radiofrekwencji mikroigłowej Morpheus 8. Podczas drugiej części zabiegu dajemy skórze prawdziwe ukojenie dając to czego skora potrzebuje najbardziej w okresie letnim czyli totalne nawilżenie w postaci unikatowej mezoterapii Deep Meso Sensation.

Dlaczego wykonanie tych etapów w takiej sekwencji daje o wiele lepsze rezultaty?

Ponieważ zabieg High-Tech Collagen Therapy w wersji Summer jest odpowiedzią na potrzeby skóry pacjentek w okresie letnim. Zapewnia bowiem radykalne napięcie, które jest widoczne już po kilku dniach od zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Morpheus 8 i głębokie, pełne nawilżenie skóry, które daje najlepsze ukojenie dla skóry na te słoneczne dni.

www.klinikastrzalkowski.pl

Klinika Strzałkowski zabiegi
Fot. Aga Gruszka, autorskie zabiegi w Klinice Strzałkowski

Autorskie zabiegi w Klinice Strzałkowski

dr Strzałkowski
Fot. materiał prasowy

Dr Franciszek Strzałkowski, założyciel Kliniki Strzałkowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.