VIVA! Tylko u nas

Chcesz mieć ciało jak Victoria Beckham i Eva Longoria? Pokochaj zabiegi laserowe

Marta Cieplak 12 listopada 2017 13:00

Piękne, gołe nogi
Fot. Fotolia

Zabiegi laserowe są na liście ukochanych kuracji gwiazd takich jak Victoria Beckham, Eva Longoria, Kim Kardashian czy Madonna. Nic dziwnego, bo mają rzeczywiście niezwykłą moc – mogą wyszczuplać i modelować ciało, usuwać na stałe zbędne owłosienie, a także niwelować na skórze przebarwienia, rozszerzone naczynka oraz zmarszczki. Oto najpopularniejsze terapie, które warto wykonać właśnie jesienią i zimą. To bowiem najlepszy czas na wszelkie kuracje z wykorzystaniem światła.

 

SculpSure, czyli centymetry na minusie

 

Marzysz o wyszczupleniu i wymodelowaniu ciała, szczególnie w trudnych do odchudzenia miejscach, takich jak brzuch, boczki, ramiona, uda, pośladki czy kolana? Zdecyduj się na nieinwazyjny zabieg laserem SculpSure, który trwa zaledwie 25 minut! Laser ten, o długości fali 1060 nm, podgrzewa tkanki do temperatury 42-47 stopni za pomocą specjalnych padów (do dyspozycji są cztery takie aplikatory, każdy z nich ogrzewa powierzchnię 24 cm kwadratowych). To sprawia, że komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi i zostają usunięte z organizmu. Jak przy każdym zabiegu laserowym tuż przed nim i po nim należy unikać opalania i nie wolno przyjmować leków światłouczulających. Cena? Około 1200 zł (1 pad)

 

Harmony Q-Switch usuwa tatuaż

 

Nie możesz patrzeć na stary tatuaż? Harmony Q-Switch nie zostawi po nim nawet śladu! Urządzenie to emituje specjalne światło i krótkie impulsy, które niszczą barwnik tatuażu. Zabieg jest nieinwazyjny i nie pozostawia żadnych blizna ani zmian pigmentacyjnych. Jest jednak dość bolesny, dlatego poleca się zastosowanie maści znieczulających. W zależności od barwy i i jakości wykonania danego tatuażu konieczne moze być przeprowadzenie od czterech do ośmiu sesji, które będą wykonywane w kilkutygodniowych odstępach. Cena? Od 500 zł 

 

Palomar Lux 1540 upora się z bliznami

 

Masz dyskomfort z powodu widocznych blizn potrądzikowych, pourazowych lub pooperacyjnych? W tym wypadku pomocny okaże się zabieg laserowy Palomar Lux 1540. Wytwarza on siateczkę mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry, które mają za zadanie pobudzić ją do przebudowy. Dzięki temu powstaje nowa i lepsza strukturalnie tkanka, a blizna staje się niewidoczna. Cena? od 150 zł za bliznę punktową

 

Palomar Vectus usuwa zbędne włoski - niezastąpiony w epilacji

Vectus to innowacyjny laser do trwałej depilacji. Co ważne jest skuteczny i bezpieczny dla osób o każdym kolorycie skóry i rodzaju owłosienia. Zabieg ten można przeprowadzać nie tyko jesienią i zimą, ale przez cały rok! Vectus jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Dzięki temu indywidualnemu doborowi energii, można zastosować wyższe parametry, wykluczając ryzyko poparzenia. Działanie tego lasera opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Usuwanie nadmiernego owłosienia niemal zawsze wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów (około 30%). Dlatego pełen cykl zabiegów powinien składać się z około 3-4 wizyt, po których możliwe jest całkowite usunięcie niechcianych włosków. Cena? 500 zł (za uda, łydki, kolana).

Nie golę nóg, bo poddałam się laserowej epilacji. Wiem, że czasem wymaga ona poprawek, ale na szczęście w moim przypadku nie były one konieczne. Skorzystanie z lasera to była jedna z najlepszych rad, jakie usłyszałam od Evy Longorii - zdradza Vivtoria Beckham.

 

Zobacz także: Depilacja bikini bez tajemnic

 

Domowa depilacja za pomocą depilatora emitującego światło IPL

Urządzenie do domowej depilacji Babyliss z aplikacją na smartphone
Fot. materiały prasowe
 

Wolisz zabiegi wykonywane w domu? Wypróbuj domową depilację świetlną IPL. Na czym polega?  Depilator emituje wiązkę bezpiecznych i rozproszonych promieni świetlnych, które przenikają w głąb skóry i usuwają zbędne owłosienie. Największymi zaletami takiej depilacji są szybkość i długotrwała skuteczność. Pierwsze efekty depilacji widoczne są już po 8 tygodniach. Jej skuteczność została potwierdzona klinicznie – o 90% mniej włosków przy regularnym stosowaniu depilatora. Do wyboru jest na rynku wiele produktów. My polecamy nowość – BaByliss Homelight Sensor G960E, bo jest wyposażony w sensor fototypu skóry, czyli czujnik, który automatycznie dopasowuje poziom natężenia intensywności światła do odcienia skóry (to podobne rozwiązanie do tego wykorzystywanego w profesjonalnych zabiegach laserowych).  W zależności od miejsca aplikacji depilator posiada dwie wymienne nasadki o różnych wymiarach, które pozwalają na osiągnięcie oczekiwanego efektu bez podrażnień. Tryb Precyzyjny dociera do wrażliwych i trudnodostępnych miejsc, natomiast tryb Gliss pozwala na szybszą depilację większych partii ciała. Ale to nie wszystko! Depilator ten posiada także bezpłatną aplikację, Homelight Connected, dzięki której zaplanujemy cały cykl zabiegów i nie zapomnimy o kolejnej depilacji. Jak dla nas - rewelacja! 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.