Viva Moda nr Lato 2017 Piękne ciało
Fot. Fot. Mateusz Stankiewicz; Florian Sommet/Folio-id.com
VIVA! Tylko u nas

Przygotuj się do lata – zdradzamy przepis na ciało idealne

Marta Cieplak 15 czerwca 2017 13:30
 Viva Moda nr Lato 2017 Piękne ciało
Fot. Fot. Mateusz Stankiewicz; Florian Sommet/Folio-id.com

Nie lubisz swojego ciała? Zawsze patrzysz na nie krytycznie? To błąd. Bądź dla siebie bardziej łaskawa.

Nowa Venus

Przyjrzyj się Ashley Graham, modelce XXL. Mimo nadmiaru kilogramów jest zachwycająca, prawda? A przecież daleko jej do idealnego ciała według kanonów współczesnej mody. W czym więc tkwi sekret jej kariery? Jak pojawiła się na okładkach „Vogue'a”, „Elle”, „Maxima” i „Sports Illustrated”? Ona po prostu pokochała swoje ciało! Nie tylko je zaakceptowała, ale właśnie pokochała. I to naprawdę widać – jest pewna siebie, zmysłowa, po prostu zjawiskowa. Ale przyznaje, że nie było łatwo. Podczas imprezy Urban Arts Partnership 25th Anniversary powiedziała: „Pewność siebie to nie jest coś, co może pojawić się w jedną noc. Pracowałam nad nią przez bardzo długi czas. Wciąż spoglądając w lustro, powtarzam sobie: jesteś piękna, odważna, wyjątkowa. Bo wierzę, że słowa mają ogromną moc”. Nie udaje jednak, że jej ciało jest idealne. Otwarcie przyznaje, że ma cellulit i mówi, że jej pupa ma bardzo dziwny kształt, ale próbuje to przekuć na plus. Codziennie ćwiczy, by jej ciało było w jak najlepszej formie. I to jest zalecenie, które, poza pozytywnym myśleniemi powtarzaniem jak mantry zdania „Kocham swoje ciało”, doradza każdemu. My dodajemy do tego jeszcze prosty, ale skuteczny program pielęgnacyjny. Jeśli zastosujesz go teraz, na plaży pokażesz się z dumą. Bo piękne ciało to ciało jędrne i gładkie! A to da się zrobić!

Gładkość ponad wszystko
Całą przemianę zacznij od regularnego złuszczania martwego naskórka peelingami. Najlepsze rezultaty daje stosowanie tych z dużymi drobinkami – na bazie soli lub cukru, bo wygładzają najsilniej. Często zawierają też składniki ujędrniające i antycellulitowe, więc działają podwójnie! Ale pomiędzy nimi warto stosować też warianty delikatniejsze, na przykład w formie złuszczających żeli pod prysznic. Świetne rezultaty daje też codzienne szczotkowanie ciała. Ta wywodząca się z Japonii metoda pielęgnacji złuszcza naskórek (masaż odbywa się na sucho), ale też silnie pobudza krążenie. I uważana jest za jeden z najlepszych sposobów na redukcję cellulitu. A powiedzmy sobie szczerze: kto go dzisiaj nie ma? Gwyneth Paltrow, która szczotkuje ciało codziennie, twierdzi też, że rytuał ten świetnie wpływa na poprawę nastroju!

Chcesz wiedzieć jak ujędrnić biust, pośladki i wymodelować brzuch? Tego wszystkiego dowiesz się z najnowszego numeru Vivy Mody!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.