medycyna estetyczna najlepsze zabiegi
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Trendy w medycynie estetycznej na 2022 rok

Jakie zabiegi będą najbardziej w kosmetycznych trendach?

Redakcja VIVA! 23 listopada 2021 19:30
medycyna estetyczna najlepsze zabiegi
Fot. adobe.stock.com

Świat zabiegów odmładzających, podobnie jak moda, ewoluuje i podlega nowym trendom. Co się zmieniło przez pandemię i jakie oczekiwania oraz możliwości mają teraz pacjenci? Na te pytania odpowiada lekarz Martyna Szaniawska, właścicielka kliniki Skin Harmony Clinic.

ZOBACZ TAKŻE: Oto najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet dojrzałych

Trendy w medycynie estetycznej

Przed nami nowy sezon, nowe trendy. Czy to odnosi się także do medycyny estetycznej?

Z każdą zmianą sezonu przychodzą nowe trendy w każdej dziedzinie, nie inaczej jest w medycynie estetycznej. Ja jednak niezależnie od panującej mody pozostaję wierna swojej sztandarowej zasadzie – piękna skóra jest kluczem do świeżego i młodego wyglądu. Żadne foxy eyes czy russian lips znane z Instagrama nie będą nigdy w stanie przebić niesamowitej mocy zadbanej, wypielęgnowanej i odpowiednio stymulowanej skóry. Bo jej jakość to wizytówka każdej kobiety i absolutna podstawa dobrego wyglądu.

Jakie zabiegi zyskują teraz największą popularność?

Wchodzimy w erę smart-agingu, co bardzo mnie cieszy. W związku z tym zaczynamy odchodzić od dążenia do idealnego wyglądu poprzez modelowanie twarzy dużą ilością wypełniaczy. Zamiast tego skupiamy się na mądrym anti-agingu, który opiera się na profilaktyce oraz odpowiedniej pielęgnacji, czyli aplikacji kremu z SPF przez cały rok i regularnym stosowaniu zabiegów kondycjonujących stan skóry. Liczą się przede wszystkim wszystkie zabiegi hi-tech, a także mikronakłuwanie czy mezoterapie, które doskonale wpływają na nasz wygląd. Wszystko w myśl tego, aby starzeć się pięknie, niekoniecznie ingerując w zmianę rysów twarzy. Cieszy mnie też fakt, że świadomość pacjentów na temat jakości skóry zdecydowanie wzrasta. W związku z tym sami bardzo interesują się zabiegami poprawiającymi kondycję skóry – od iniekcyjnych mezoterapii, mikronakłuwania aż po bardziej złożone technologie, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny. 

Skin Harmony Clinic
Fot. materiały prasowe

Martyna Szaniawska, właścicielka kliniki Skin Harmony Clinic

Skoro mowa o technologiach, to które z nich będą się pani zdaniem najbardziej rozwijać w najbliższym czasie? 

Na pewno te, które będą dawać naturalne efekty, działać prewencyjnie, a także przy świetnych efektach leczniczych będą wyłączać pacjenta z codziennego funkcjonowania na jak najkrótszy czas. Takich sprzętów zaczyna być na rynku coraz więcej. Medycyna estetyczna przyjmuje zupełnie nowe oblicze. Czas, w którym stosowano głównie wypełniacze i botoks, jest już zdecydowanie passé.

Skin Harmony Clinic
Fot. materiały prasowe

Wnętrza kliniki Skin Harmony Clinic

Czy pacjenci już się przekonali, że najważniejszy jest naturalny, a nie perfekcyjny wygląd?

Zdecydowanie tak! Jeszcze kilka lat temu obserwowaliśmy trend, w którym pacjenci mieli potrzebę widocznej metamorfozy. Pożądane było, by inni widzieli gołym okiem, że w ich wyglądzie zaszły konkretne zmiany. Dzisiaj oczekują natomiast, aby nie były one drastyczne i nie miały znaczącego wpływu na ich rysy twarzy. Chcą przede wszystkim, żeby wykonane zabiegi dały efekt wypoczętej, świeżej i młodej twarzy. To tak, jakbyśmy chcieli cofnąć zegar i uzyskać świetny wygląd sprzed kilku lat. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma!  

medycyna estetyczna botoks
Fot. adobe.stock.comadobe.stock.com

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.