laseroterapia dla urody
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Terapie światłem, które cofają czas

Będziesz zachwycona ich rezultatami!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 29 grudnia 2022 15:55
laseroterapia dla urody
Fot. adobe.stock.com

Nowe odkrycia, nowe możliwości! Medycyna estetyczna stale zaskakuje. Co Panią inspiruje do wprowadzania w klinice nowych technologii?
Moja praca to moja pasja, a prawdziwą do niej inspiracją są podróże. To one są dla mnie motorem do rozwoju w zakresie szeroko pojętej tematyki beauty. Podróże otwierają mi oczy i stwarzają nowe możliwości. Otwieram się dzięki nim na szeroko pojętą medycynę estetyczną. W ich trakcie patrzę i analizuję, a potem wyciągam wnioski w jaką stronę zmierza cała nowoczesna branża estetyczna w ujęciu globalnym. To z podróży czerpię aby tworzyć i wdrażać. Jako wizjonerka kreuję nową przyszłość medycyny estetycznej w Klinice Tazbir. By poznać nowe rozwiązanie, które mnie zainteresuje potrafię przemierzyć pół świata, by je zobaczyć, poznać, zgłębić jego tajniki.

Porozmawiajmy zatem o takich „pamiątkach z podróży”. Na co pacjent kliniki estetycznej powinien zwrócić uwagę, gdy pyta o nowe rozwiązania?

Na pewno na platformę laserową JOULE™ marki Sciton, którą wprowadziłam do Kliniki Tazbir.

Co zaważyło na wyborze tej platformy?
Kilka czynników. Marka Sciton jest obecna na rynku ponad ćwierć wieku. Przez ten czas urosła do rangi wielokrotnie nagradzanego lidera w zakresie technologii wykorzystujących światło oraz laseroterapię. Platformy Sciton są dostępne na całym globie i nie bez powodu stanowią także jeden z ulubionych wyborów gwiazd w jej ojczyźnie - USA. Moją uwagę przykuły zarówno innowacyjne rozwiązania stosowane przez twórców marki jak i najwyższa jakość oraz wszechstronność zastosowania platformy JOULE™. Nowatorskie podejście nakierowane na rezultaty potwierdzone badaniami to jakość, którą pragnę oferować moim pacjentom.

Załóżmy, że jestem zdecydowana na zabieg z wykorzystaniem możliwości platformy JOULE™. Czego mogę się spodziewać?
Zacznijmy od tego, że platforma JOULE™ daje ogromne możliwości personalizacji zabiegów, a przez to precyzyjnego dopasowania ich do realnych potrzeb konkretnego pacjenta. Jako technologia oparta o działanie wiązki laserowej oraz światła, JOULE™ dzięki obecności takich modułów jak laser diodowy, laser erbowy i BBL HERO (światło szerokopasmowe), zapewnia najszerszy zakres zabiegów estetycznych i medycznych w ramach jednej platformy. W swojej praktyce korzystam w szczególności z jego unikalnych rozwiązań: lasera HALO®, lasera ProFractional® oraz wspomnianego BBL HERO®.

Zacznijmy od lasera HALO®. Czemu warto skorzystać z tego rozwiązania? Spectrum laserów dostępnych na rynku jest przecież bardzo szerokie.
To prawda, jednak HALO® jest pierwszym na świecie hybrydowym frakcyjnym laserem łączącym w sobie dwie różne technologie (erbowo-yagową oraz diodową), które wzajemnie się uzupełniają. Jedna z tych technologii działa w głębokich warstwach skóry właściwej, czyli mamy tu na myśli laser nieablacyjny. Natomiast druga technologia działa w powierzchownych warstwach skóry, tu mówimy o laserze ablacyjnym. Oba te lasery wzajemnie się uzupełniają powodując zwiększoną efektywność całego zabiegu, a także, paradoksalnie, krótszy okres gojenia się skóry po zabiegu. HALO® łącząc dwie długości fali w trakcie jednego zabiegu wytwarza silny efekt synergiczny. W ten sposób daje możliwość jednoczesnej stymulacji i napięcia tkanki.

Zabiegi HALO® skutkują poprawą widocznych oznak starzenia skóry, w tym drobnych linii i zmarszczek, przebarwień, porów i blizn potrądzikowych. Jest to rewolucyjny sposób laserowej przebudowy struktur skóry na różnych głębokościach. Pacjenci leczeni tym laserem doświadczają poprawy jakości skóry, często nazywanej „HALO glow”. Jest to rewolucyjny sposób laserowej przebudowy struktur skóry na jej różnych głębokościach dający silną stymulację do tworzenia nowego, młodego kolagenu i elastyny oraz powodujący przestrzenne zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Jako lekarzowi daje mi to dużo większe możliwości uzyskania optymalnych dla pacjenta efektów i ich kumulacji, co znaczy, że mogę zadziałać jednocześnie np. na: przebarwienia oraz poszerzone pory i zmarszczki. Te niezwykłe wyniki są zazwyczaj osiągane już po pierwszym zabiegu. Tak doskonałe efekty zabiegowe oraz nagradzana technologia uczyniły z niego wiodącą technologię firmy Sciton. Ciekawym rozwiązaniem, z powodzeniem stosowanym w Klinice Tazbir jest łączenie zabiegu HALO® z odmładzaniem genowym na poziomie molekularnym BBL Hero, oczywiście podczas jednej wizyty, jeden zabieg po drugim.

Jakie zalety mają pozostałe rozwiązania dostępne w platformie?
Leczenie światłem to moje największe odkrycie. Dlatego tak wartą uwagi wszechstronną technologią jest wspomniana przed chwilą fototerapia BBL® HERO™ używającą setek kolorów światła w przeciwieństwie do pojedynczej wiązki lasera. Przez to daje mi możliwość oddziaływania na wiele zróżnicowanych problemów jak np: trądzik, melazma, czy stymulacja kolagenu. Zabieg personalizuję poprzez dziewięć filtrów dających możliwość dostosowania terapii. Chętnie sięgam po moduł BBL Forever Young, który stymuluje ekspresję genów młodości! Jak pokazały badania przeprowadzone na wydziale dermatologii Uniwersytetu Stanforda, efekt ten uzyskujemy poprzez stymulację genów, w trakcie której ponad tysiąc genów w każdej komórce poddanej działaniu tej terapii zostało odmłodzone.

Ogromnym rozwojem w ramach tej technologii jest także poszerzenie zakresu działania nie tylko o twarz, szyję, dekolt i dłonie ale o całe ciało. Jest to strzał w dziesiątkę i jednocześnie kierunek rozwoju i przyszłość medycyny i laseroterapii polegający na stawianiu również na odmładzanie ciała. O jego skuteczności świadczą też liczby! BBL® HERO™ to innowacja zapewniająca 4-krotnie większą prędkość leczenia, 3-krotnie większą moc szczytową i 2-krotnie lepsze chłodzenie w trakcie zabiegu, w porównaniu do innych systemów fotoodmładzania. Dzięki temu zabieg można ograniczyć nawet do kilku minut osiągając trwałe wyniki terapii. Wyjątkowa wszechstronność i niezawodność fotoodmładzania BBL® HERO™ oraz spektakularne efekty terapii poparte licznymi badaniami naukowymi uczyniły go laureatem wielu prestiżowych nagród.

Wspomniane technologie brzmią wręcz futurystycznie. Czym zaskoczy nas zatem ProFractional®?
Mówiąc najprościej laser ProFractional® to sposób na laserowy resurfacing Er:YAG skóry dla wymagających pacjentów. ProFractional® zapewnia niezwykłe efekty przy minimalnym czasie rekonwalescencji, co jest szczególnie istotne w przypadku grupy pacjentów, który nie mogą pozwolić sobie na kilku dniowe wyłączenie z życia zawodowego lub codziennych obowiązków. Ten rodzaj zabiegu rekomendowany jest także pacjentom potrzebującym mocniejszej stymulacji skóry. Jest zatem idealnym rozwiązaniem dla skóry dojrzałej, potrzebującej głębokiej stymulacji. Dedykowany jest również do leczenia skóry z bliznami, nierówną strukturą oraz rozstępami. Laser wykorzystuje wiązkę lasera Er:YAG o wysokiej wydajności ablacji i jednocześnie bardzo małym przewodnictwie cieplnym. Jednocześnie, dzięki swoim ustawieniom, umożliwia mi personalizowanie planu leczenia poprzez pracę na różnych głębokościach skóry, a także dobieranym do każdego pacjenta zagęszczeniu impulsów. Dzięki temu stanowi on wszechstronne uzupełnienie zestawu narzędzi jakimi dysponuję w Klinice.

Dr Marta Tazbir Klinika Tazbir w Łodzi

dr Tazbir
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…