tajskie spa
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Tajski masaż sprawi, że poczujesz się jak nowo narodzona!

Oto, co powinnaś o nim wiedzieć!

Marta Cieplak 9 maja 2019 16:13
tajskie spa
Fot. adobe.stock.com

Masaż tajski przywraca równowagę w organizmie i pomaga rozciągać pospinane mięśnie. Choć sam masaż jest bardzo intensywny i trudno nazwać go relaksującym, zaraz po nim człowiek czuje się fantastycznie. Na czym polega ten fenomen?

Jak wygląda tajski masaż?

Klasyczny masaż tajski stanowi połączenie technik akupresury i pasywnej jogi, potocznie określany „jogą dla leniwych”. Osoba masowana ubrana jest w luźne, cienkie bawełniane ubranie, które umożliwia masażyście swobodne dotarcie do każdego splotu mięśniowego. Masaż ten powoduje rozluźnienie napięcia mięśni, stawów i ścięgien. W czasie jego trwania pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co umożliwia przywrócenie równowagi w organizmie. Klasyczny masaż tajski rekomendowany jest szczególnie dla osób aktywnych fizycznie, które potrzebują dodatkowego wsparcia w procesie rozciągania pospinanych partii mięśniowych. Ponadto poleca się go osobom przepadającym za intensywnym masażem.

Gdzie można wykonać masaż tajski?

Dobra wiadomość jest taka, że można wykonać go niemal w każdym większym mieście. Trzeba tylko pamiętać, by osoby go wykonujące były właściwie przeszkolone, a najlepiej pochodziły z Tajlandii i tam zdobywały doświadczenie.

W Warszawie polecamy Ban Thai Spa (www.banthaispa.pl). Ban oznacza po tajsku dom, co można odczuć po przekroczeniu progu spa. Panuje tam rodzinna, ciepła atmosfera. W przestronnych wnętrzach otoczonych ogrodami nie brakuje zapachów świec, ziół i olejków oddających klimat prawdziwego, tajskiego masażu.

Ale najważniejsze, że masaże wykonują tam osoby posiadające lata praktyki i certyfikaty najlepszych szkół w Tajlandii – Wat Po Thai Traditional Medical and Massage School oraz TTC SPA School w Chiang Mai. Dzięki temu masaże wykonywane są z dbałością o każdą część tradycyjnej tajskiej techniki masażu. Poza klasycznym można w Ban Thai SPA spróbować także dwóch innych masaży:

Masaż olejkowy

Jest on najczęściej wykonywanym masażem w Tajlandii. Stanowi połączenie ajurwedyjskiej filozofii masażu z technikami akupresury oraz aromaterapią. Głównymi założeniami masażu olejkowego są: odprężenie i zapewnienie głębokiego relaksu, wyeliminowanie stresu, oczyszczenie organizmu, przywrócenie naturalnej harmonii oraz równowagi energetycznej ciała.

Refleksologia

To masaż stóp, który polega na uciskaniu odpowiednich punktów i obszarów refleksologicznych, takich jak: podeszwa grzbiet stopy, palce, kostki, łydki, a nawet okolice kolan. Punkty odruchowe odpowiadają różnym narządom i układom organizmu, a ich naciskanie powoduje realne korzyści dla zdrowia danej osoby.

BanThai SPA
Fot. materiały prasowe

BanThai SPA
Fot. materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.