tajskie spa
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Tajski masaż sprawi, że poczujesz się jak nowo narodzona!

Oto, co powinnaś o nim wiedzieć!

Marta Cieplak 9 maja 2019 16:13
tajskie spa
Fot. adobe.stock.com

Masaż tajski przywraca równowagę w organizmie i pomaga rozciągać pospinane mięśnie. Choć sam masaż jest bardzo intensywny i trudno nazwać go relaksującym, zaraz po nim człowiek czuje się fantastycznie. Na czym polega ten fenomen?

Jak wygląda tajski masaż?

Klasyczny masaż tajski stanowi połączenie technik akupresury i pasywnej jogi, potocznie określany „jogą dla leniwych”. Osoba masowana ubrana jest w luźne, cienkie bawełniane ubranie, które umożliwia masażyście swobodne dotarcie do każdego splotu mięśniowego. Masaż ten powoduje rozluźnienie napięcia mięśni, stawów i ścięgien. W czasie jego trwania pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co umożliwia przywrócenie równowagi w organizmie. Klasyczny masaż tajski rekomendowany jest szczególnie dla osób aktywnych fizycznie, które potrzebują dodatkowego wsparcia w procesie rozciągania pospinanych partii mięśniowych. Ponadto poleca się go osobom przepadającym za intensywnym masażem.

Gdzie można wykonać masaż tajski?

Dobra wiadomość jest taka, że można wykonać go niemal w każdym większym mieście. Trzeba tylko pamiętać, by osoby go wykonujące były właściwie przeszkolone, a najlepiej pochodziły z Tajlandii i tam zdobywały doświadczenie.

W Warszawie polecamy Ban Thai Spa (www.banthaispa.pl). Ban oznacza po tajsku dom, co można odczuć po przekroczeniu progu spa. Panuje tam rodzinna, ciepła atmosfera. W przestronnych wnętrzach otoczonych ogrodami nie brakuje zapachów świec, ziół i olejków oddających klimat prawdziwego, tajskiego masażu.

Ale najważniejsze, że masaże wykonują tam osoby posiadające lata praktyki i certyfikaty najlepszych szkół w Tajlandii – Wat Po Thai Traditional Medical and Massage School oraz TTC SPA School w Chiang Mai. Dzięki temu masaże wykonywane są z dbałością o każdą część tradycyjnej tajskiej techniki masażu. Poza klasycznym można w Ban Thai SPA spróbować także dwóch innych masaży:

Masaż olejkowy

Jest on najczęściej wykonywanym masażem w Tajlandii. Stanowi połączenie ajurwedyjskiej filozofii masażu z technikami akupresury oraz aromaterapią. Głównymi założeniami masażu olejkowego są: odprężenie i zapewnienie głębokiego relaksu, wyeliminowanie stresu, oczyszczenie organizmu, przywrócenie naturalnej harmonii oraz równowagi energetycznej ciała.

Refleksologia

To masaż stóp, który polega na uciskaniu odpowiednich punktów i obszarów refleksologicznych, takich jak: podeszwa grzbiet stopy, palce, kostki, łydki, a nawet okolice kolan. Punkty odruchowe odpowiadają różnym narządom i układom organizmu, a ich naciskanie powoduje realne korzyści dla zdrowia danej osoby.

BanThai SPA
Fot. materiały prasowe

BanThai SPA
Fot. materiały prasowe

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.