szybki sposób na opuchnięte oczy
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Nowy, naturalny sposób na opuchliznę oczu z Tik Toka robi furorę na świecie!

O co w nim chodzi i czy naprawdę działa?

Marta Cieplak 7 października 2021 16:30
szybki sposób na opuchnięte oczy
Fot. adobe.stock.com

Tik Tok to prawdziwa kopalnia trików urodowych – tych mniej i bardziej skutecznych. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy metoda z mrożonym ogórkiem, potocznie nazywana frozen cucuber, która robi furorę na tej platformie od wakacji, faktycznie działa. Oto nasze wnioski!

Mrożony ogórek na opuchnięte oczy - czy metoda z tik toka działa?

Jak wiesz, stosowanie ogórka w kosmetyce to nic nowego. Jest on częstym składnikiem kosmetyków, bo zawiera dużo wody, więc działa nawilżająco, a dodatkowo ma takie damo pH jak ludzka skóra, więc dobrze na nią wpływa. Zawiera także witaminy C i K, które działają rozświetlająco i rozjaśniająco, dlatego też chętnie plastry ogórka kładzie się na i pod oczy! Dodatkowo ogórek działa bakteriobiójczo – stąd jego popularność w kosmetykach dla skór tłustych i problematycznych.

Teraz jednak pojawiło się jego nowe zastosowanie, czyli masaż ogórkiem – najpierw ogórka należy przekroić na pół, a potem oba kawałki... zamrozić! I tak przygotowany przykładamy do skóry, by wykonać nim masaż, który obiecuje doskonałe rezultaty redukujące opuchliznę nie tylko wokół oczu, ale i na całej twarzy.

To oczywiste nawiązanie do popularnej i uwielbianej przez gwiazdy metody skin icing, która polega na masowaniu skóry kostkami lodu albo zanurzaniu twarzy w wodzie z lodem. Metodę tę uwielbia m.in. Dakota Johnson i Kate Moss, która twierdzi, że nic lepiej nie rozświetla skóry i nie niweluje opuchlizny. Ale masaż lodem stosowała już nawet... caryca Katarzyna! I nic w tym dziwnego, bo zimny masaż powoduje, że krew krąży szybciej, a skóra napina się i nabiera pięknego kolorytu i blasku. Przy regularnym stosowaniu tego typu metody można liczyć także na zredukowanie widoczności porów.

ZOBACZ TAKŻE: Skin icing potrafi zdziałać na skórze cuda!

Czy jednak metoda z mrożonym ogórkiem, jest równie skuteczna? Sprawdziliśmy! Po testach możemy stwierdzić, że jest może faktycznie trochę wygodniejsza, bo ogórek jest bardziej poręczny od kostki z lodem, ale niestety w kontakcie ze skorą dość szybko się nagrzewa i jego temperatura rośnie, a więc masaż jest skuteczny przez około 30 sekund. To jednak krócej niż ten wykonywany za pomocą kostki lodu. Choć efekty daje rzeczywiście podobne. Dlatego też wydaje nam się, że mrożony ogórek może się sprawdzić lepiej przy mniejszych obszarach, na przykład pod oczami, niż do masażu całej twarzy. W takim wypadku polecamy coś znacznie wygodniejszego, a więc ice roller.

Co to takiego? To plastikowy wałek wypełniony hydrożelowymi kuleczkami, który należy przed użyciem schłodzić go w lodówce lub, dla lepszego efektu, włożyć do zamrażarki. A potem oczywiście należy wykonać masaż tak jak lodem. Ale wybór metody należy do Ciebie!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.