ZE ŚWIATA URODY

Nawilżona i pełna blasku skóra? To prostsze niż myślisz!

Zobacz co robić, aby się nią cieszyć!

Xymena Borowiecka 1 listopada 2018 12:30
woda uroda
Fot. materiały prasowe

Marzeniem każdej z nas jest nieskazitelna skóra, jaką mogą pochwalić się hoolywodzkie gwiazdy. Wciąż wyglądają młodo, pomimo upływu lat? To zasługa odpowiedniego nawodnienia! Ubytek wilgoci i nadmierne opalanie to główne przyczyny starzenia się skóry. Regularnie korzystaj z naszych wskazówek i zadbaj o swoją cerę. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana pielęgnacja to klucz do perfekcyjnego wyglądu!

Jak codziennie dbać o skórę?

Zacznij od zmiany codziennej pielęgnacji z obowiązku w przyjemność! Pamiętaj o złotej zasadzie regularności, która w przypadku dbania o skórę jest najważniejsza. Rano oczyszczaj twarz delikatnym żelem, a resztki makijażu zmywaj wacikiem nasączonym letnią wodą. Stosuj lekkie kremy nawilżające, olejki lub ulubione serum, które będzie stanowiło bazę pod podkład. Pamiętaj też, że nadmiar kosmetyków szkodzi! Najlepsze będzie zastosowanie zasady trzech kroków - oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie. Wieczorem poświęć na zabiegi pielęgnacyjne nieco więcej czasu niż rano i zacznij od peelingu,  potem spryskaj twarz tonikiem i wybierz tłusty krem, który podczas snu będzie się wchłaniał.

Nawilżanie od zewnątrz to jednak nie wszystko! Nie zapominaj o nawodnieniu. Woda wysoko zmineralizowana utworzy lipidowy płaszcz ochronny, chroniący przed jej wyparowaniem - nasza skóra będzie elastyczna i gładka.

Pamiętaj, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego latem nie rozstawaj się z kremem zawierającym SPF, czyli filtr przeciwsłoneczny. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Odpowiedni krem powinien zawierać filtr minimum SPF 30. Zamiast narażać skórę na nadmierne przesuszenie, opal ją kosmetykami brązującymi, zdecydowanie bezpieczniejszymi i chroniącymi przed utratą wody.

Sekret nawilżonej skóry tkwi również w diecie. Ryby, awokado, arbuz i migdały - te produkty powinny znaleźć się w niej znaleźć – podobnie jak woda nawilżają od skórę środka. Kwasy omega-3 są składnikami wielu kremów, warto więc szukać ich w naturze, by nie przesadzić z ilością produktów stosowanych zewnętrznie.

Jak szybko ukryć suche skórki?

Za chwilę musisz wyglądać jak milion dolarów, ale makijaż podkreśla Twoje suche skórki? Mamy na to sposób! Zwilż gazę tonikiem lub wodą mineralną, dociśnij ją do skóry, a następnie szybko puść. Rób to energicznym ruchem, skupiając się na czole, oczach i skrzydełkach nosa. Ekspresowe odświeżenie i nawilżenie gwarantowane!  

Nieskazitelna cera
Fot. © chettythomas/Fotolia.com
uroda woda
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!