Angelina Jolie
Fot. East News
Ze świata urody

Dermatolog Angeliny Jolie zdradza, jak gwiazda dba o swoją skórę!

Poznajcie sekrety urodowe gwiazdy

Marta Cieplak 7 maja 2018 17:30
Angelina Jolie
Fot. East News

Jeśli zawsze chciałaś wiedzieć jak Angelina Jolie dba o skórę i co robi, że zawsze wygląda zjawiskowo, masz szczęście! Jej dermatolog, dr Rhonda Rand, wyjawiła w rozmowie z portalem Refinery29 wszystkie sekrety gwiazdy. No prawie wszystkie!

Piękna skóra Angeliny Jolie

Angelina Jolie od lat uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet świata! Już od ponad 20 lat wzbudza tylko zachwyt – ma idealną figurę, zjawiskowe włosy i piękną cerę, o której marzą wszystkie jej fanki (i nie tylko fanki). W wywiadzie dla amerykańskiego wydania magazynu InStyle gwiazda przyznała, że w kwestii pielęgnacji od zawsze ufa od zawsze tylko jednej osobie i jest to właśnie dr Rand. Od zawsze, czyli od czasów, kiedy była małą dziewczynką. „Do dr Rhondy zabrała mnie moja mama, gdy na skórze pojawiła się pierwsza blizna” powiedziała Jolie.

Dr Rand przyznaje w rozmowie z Refinery29, że Angelina zawsze była piękna  (to akurat świetnie wiemy!) i miała dobrą skórę, więc w jej przypadku nie musiała się zbyt dużo napracować. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację Jolie podobno zawsze używa:

  • kosmetyków z wysokim filtrem
  • delikatnych kosmetyków oczyszczających
  • produktów z silnymi antyoksydantami
  • kosmetyków na bazie naturalnych składników
  • i od czasu do czasu preparatów na bazie kwasów

Gwiazda nie nosi także na co dzień makijażu, a jeśli już musi, to potem bardzo dokładnie go zmywa. To podstawowa zasada, której powinny przestrzegać wszystkie kobiety!

Angelina nie potrzebuje zbyt mocnego złuszczania ani silnie działających preparatów, mówi Rand

Jeśli chodzi o zabiegi gabinetowe, dermatolog przyznaje, że skupiają się głównie na usuwaniu skutków działania słońca (to kwestia mieszkania w Los Angeles, gdzie lato trwa przecież cały rok).

Stawiamy na laserowe odnawianie skóry, które stosuje się, aby poprawić jej wygląd i nadać jej odrobinę blasku, ale to coś więcej niż zwykły zabieg kosmetyczny... A czasami, kiedy (Angelina) pracuje w bardzo słonecznych miejscach, pojawia się problem z nadmierną pigmentacją. Z tym możemy sobie poradzić za pomocą światła IPL, które jest w pełni łagodne i nie ma ryzyka powstania podrażnień ani blizn", dodaje Rand. 

Nie gwarantujemy, że gdy będziemy przestrzegać porad dr Rand będziemy wyglądać jak Angelina (choć bardzo byśmy chciały!), ale mamy nadzieję, że chociaż trochę nasza skóra zbliży się do ideału! 

Fot. Mathieu César for Guerlain, InStyle

Angelina Jolie o Jennifer Aniston
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…