sandra-kubicka-choroba-zniszczyla-jej-skore
Fot. Instagram@sandrakubicka
O tym się mówi

Sandra Kubicka pokazała na Instagramie szokujące zdjęcia!

Widać na nich, co stało się z jej twarzą przez ciężką chorobę

Redakcja VIVA! 18 sierpnia 2020 13:30
sandra-kubicka-choroba-zniszczyla-jej-skore
Fot. Instagram@sandrakubicka

Sandra Kubicka to jedna z najbardziej znanych polskich fotomodelek, która przez ostatnie kilkanaście lat mieszkała i pracowała w Miami. Jednak niedawno zdecydowała się wrócić do Polski i zamieszkała pod Warszawą w domu, o którym zawsze marzyła. Sandra należy do gwiazd, które otwarcie opowiadają o swoich związkach i życiu prywatnym. Teraz modelka zdecydowała się napisać o tym, jak choroba, na którą cierpi, zmieniła jej ciało i skórę. Było tak źle, że gwiazda obawiała się, że to będzie koniec jej kariery modelki. Rzeczywiście na zdjęciach widać, że wyglądała bardzo źle...

Zmieniona twarz Sandry Kubickiej przez chorobę

Okazuje się, że Sandra Kubicka cierpi na zespół policystycznych jajników. Przyczyną PCOS  są zaburzenia hormonalne, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie jajników. Powstają w nich liczne pęcherzyki, w których dojrzewa komórka jajowa, ale raczej nie wydostaje się ona do jajowodu,  gdzie mogłoby dojść np. do zapłodnienia. Dlatego wiele młodych kobiet dowiaduje się, że jest chorych właśnie w momencie, gdy mają problemy z zajściem w ciążę.

Typowymi objawami PCOS jest nadmierne owłosienie typu męskiego, wahania wagi i problemy ze skórą – mimo braku zmiany diety kobiety nagle zaczynają tyć, a ich skóra zmienia się nie do poznania. I właśnie to zauważyła u siebie Sandra.

Boże, co to był za okropny czas.. walczyłam z cera, +17 kilogramami, samoocena, pewnością siebie, praca, życiem prywatnym.. Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam ze to koniec mojej kariery modelingowej. Na szczęście mam takich niesamowitych agentów którzy wiedzieli ze to jest coś poważniejszego niż tylko „odpuszczanie” sobie treningów i diety i byli przy moim boku. Potem przyszła diagnoza.. „Masz PCOS” i pamiętam moja odpowiedz „ale co to jest?” Nigdy wcześniej przecież o tym nie słyszałam.. skąd to się bierze?

Zobaczcie zdjęcia, które opublikowała modelka (przesuńcie strzałkami w prawo)! Różnica rzeczywiście jest szokująca.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Życie z #PCOS ‼️ Bez filtra, bez makijażu.. Na pierwszych zdjęciach ja dzisiaj VS ja rok temu.. Boże, co to był za okropny czas.. walczyłam z cera, +17 kilogramami, samoocena, pewnością siebie, praca, życiem prywatnym.. Przez tyle miesięcy nie wiedziałam co mi jest. Myślałam ze to koniec mojej kariery modelingowej. Na szczęście mam takich niesamowitych agentów którzy wiedzieli ze to jest coś poważniejszego niż tylko „odpuszczanie” sobie treningów i diety i byli przy moim boku. Potem przyszła diagnoza.. „Masz PCOS” i pamietam moja odpowiedz „ale co to jest?” Nigdy wcześniej przecież o tym nie słyszałam.. skąd to się bierze? Dlaczego ja? Przecież wtedy miałam 24 lata.. co zle zrobiłam? Dlaczego takie drastyczne objawy?? I kolejne emocjonalne miesiące.. Szczerze, nie chce wracać do tamtych dni i pamiętać co wtedy czułam. Ile płakałam, ile się bałam, a co z dziećmi? Czy będę mama?.. Dzisiaj czuje się jak nowonarodzona. 🤗 Zmieniłam WSZYSTKO. Dosłownie. Pisze to tutaj bo mało kobiet mówi publicznie o tych przykrych problemach, a przecież tyle kobiet walczy z tym samym co ja. Wiem jak to odbija się na naszej psychice. Pamiętajcie nie jesteście same. Bądźcie silne! CZAS!!! musicie być cierpliwe i wytrwale ❤️ dałam radę, Wy tez dacie. Postaram się niedługo rozpisać cała moja historie i plan działania dla Was aby Wam pomoc. 💕

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

Szczerze, nie chce wracać do tamtych dni i pamiętać co wtedy czułam. Ile płakałam, ile się bałam, a co z dziećmi? Czy będę mama?.. Dzisiaj czuje się jak nowonarodzona. 🤗 Zmieniłam WSZYSTKO. Dosłownie. Pisze to tutaj bo mało kobiet mówi publicznie o tych przykrych problemach, a przecież tyle kobiet walczy z tym samym co ja. Wiem jak to odbija się na naszej psychice. Pamiętajcie nie jesteście same. Bądźcie silne!, pisze dalej.

Sandra planuje dokładnie opisać swoją historię i pomóc innym kobietom, które mają te sam problem, co ona. My możemy napisać tyle, że lekarze zgodnie twierdzą, że skutki choroby i jej objawy można łagodzić poprzez właściwą dietę i aktywność fizyczną. Ale koniecznie jest oczywiście także leczeni pod opieką wykwalifikowanego lekarza.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.