przedłużanie rzęs
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Zabieg przedłużania rzęs może skończyć się tragedią!

Jak wybrać salon, w którym zostanie przeprowadzony bezpiecznie?

Aleksandra Charzewska 1 listopada 2018 15:31
przedłużanie rzęs
Fot. Adobe Stock

Marzysz o gęstych, długich i pogrubionych rzęsach? Żeby takie uzyskać często trzeba się bardzo natrudzić, a maskara nie zawsze chce współpracować. Jeżeli chcesz skrócić spędzany rano przed lustrem czas zdecyduj się na przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym. Jak wybrać odpowiednie miejsce, żeby przedłużanie było bezpieczne?

Niedawno w mediach pojawiła się historia 20-letniej Meghan Rixon, która w jednym z salonów kosmetycznych przeżyła prawdziwy dramat. Amerykanka udała się na zabieg przedłużania rzęs do jednego z polecanych salonów kosmetycznych. Po tej wizycie Meghan straciła możliwość widzenia na ponad dwie godziny. Okazało się, że kosmetyczka do doklejenia jej rzęs użyła… kleju do paznokci! Oczy 20-latki całkowicie spuchły i bardzo bolały.

Jak wybrać odpowiedni salon kosmetyczny?

Nieszczęśliwa historia Meghan powinna przekonać każdego, że wybór odpowiedniego specjalisty to naprawdę poważna, warta uwagi sprawa. Zacznij od sprawdzenia opinii w Internecie i wśród znajomych. Jeżeli jakikolwiek komentarz Cię zaniepokoi – nie bierz danego salonu pod uwagę. Jeżeli możesz udać się do danego salonu jeszcze przed zabiegiem zrób to, i zapytaj o szkolenia oraz kosmetyczne wykształcenie personelu. Nie zapomnij sprawdzić również, czy używane do zabiegów narzędzia są sterylizowane i poprosić o nazwy i podanie pochodzenie produktów używanych do przedłużania rzęs. Pamiętaj, żeby brać pod uwagę oferty tylko profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. W Internecie znajduje się wiele ’atrakcyjnych’ ofert, z których większość wykonywana jest nieodpowiednimi produktami przez niewykwalifikowane osoby.

Jeżeli kosmetyczka, do której chcesz się udać ma pozytywną renomę, jest wykwalifikowana, używa odpowiednio przygotowanych do zabiegu narzędzi i produktów wysokiej jakości możesz śmiało umawiać się na wizytę.

Każda ingerencja w skórę lub działanie we wrażliwych okolicach jak oczy czy usta to bardzo poważna sprawa. Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek zabiegi, w obawie o własne zdrowie powinnaś odpowiednio sprawdzić gabinet i danego kosmetologa. 

uroda, jak dbać o rzęsy
Fot. Adobe Stock
uroda, jak malować rzęsy?
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.