jakie implanty wybrać?
Fot. Alena Ozerova/adobe.stock.com
Ze świata urody

Marzysz o powiększeniu biustu?

Nasz ekspert rozwieje wszystkie wątpliwości!

Redakcja VIVA! 6 kwietnia 2021 10:15
jakie implanty wybrać?
Fot. Alena Ozerova/adobe.stock.com

Kanony piękna zmieniają się praktycznie z każdym kolejnym dziesięcioleciem, jednak kult pełnego i jędrnego biusty nigdy się nie starzeje. Dlatego też wiele kobiet myśli o jego powiększeniu. Nie po to, by być piękną w oczach partnera, ale przede wszystkim dla samej siebie! O tym, dlaczego z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na operację plastyczną piersi, opowiada dr Michał Knakiewicz z Knack Clinic we Wrocławiu, który od ponad 10 lat poleca i w swojej klinice stosuje implanty marki Arion.

Operacja powiększania biustu – na czym polega?

„Ponad 70% kobiet nie jest usatysfakcjonowanych swoim biustem i dekoltem. Niestety nie każda kobieta została hojnie obdarzona przez naturę. Niektóre też straciły swoje walory poprzez chorobę, znaczną utratę wagi, ciąże i karmienie piersią, jak również przez nieubłaganie przemijający czas i grawitację. Na ratunek kobiecym biustom przychodzi medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna” wyjaśnia dr Michał Knakiewicz. Obecnie, z danych Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej wynika, że operacje piersi są najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej wykonywanym w Polsce.

Zobacz video:

„Jest to poważna operacja, odbywająca się w znieczuleniu ogólnym i wymagająca kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji, więc kobieta musi świadomie podjąć decyzję o zabiegu, z myślą głównie o sobie, nie partnerze czy otoczeniu. Warto jednak zaznaczyć, że implanty w dużym stopniu poprawiają estetykę biustu, a co za tym idzie, znacząco wzrasta też kobieca samoocena, często mocno nadszarpnięta kompleksami związanymi właśnie z piersiami” podkreśla dr Michał Knakiewicz.

Najlepsze implanty do powiększania piersi

Liderem na światowym rynku implantów piersiowych jest francuska marka Arion. Powstała już w 1965 roku i z powodzeniem rozwija się technologicznie oraz koncepcyjnie. Laboratoires Arion, mieszczące się na Lazurowym Wybrzeżu, dba o wszystkie szczegóły w trakcie produkcji implantów. Dla marki Arion najważniejsze jest bezpieczeństwo kobiet decydujących się właśnie na ich implanty. Posiadają one innowacyjną i jedyną w swoim rodzaju strukturę koperty w technologii Monobloc®, której nie sposób szukać gdzie indziej. Na czym polega jej wyjątkowość? Jak żadna inna koperta w implantach dostępnych na rynku, Monobloc® ma 6-warstwową, niezwykle cienką powłokę i automatycznie zgrzewane krążki okluzyjne. Co to daje? Niebywale trwałą budowę implantu, przy zachowaniu optymalnej jego miękkości.

„Dodatkowo każda warstwa koperty przełożona jest zabezpieczającą powłoką zabezpieczająca przed wydostawaniem się żelu silikonowego na zewnątrz do ciała pacjentki (anti-bleeding barier. Oznacza to, że są one w pełni bezpieczne dla organizmu, a ryzyko wystąpienia wczesnych powikłań jest dużo niższe, niż pokazują to ogólne statystyki. Implanty Arion, z zastosowaniem technologii Monobloc®, przez wiele lat zachowują swój pierwotny kształt i nie tracą swojej objętości z upływem czasu. Nie trzeba wymieniać ich co kilka lat. Technologia bardzo się rozwinęła i teraz już jedna operacja plastyczna piersi wystarczy, aby cieszyć się pięknym biustem przez długie lata swojego życia. Implanty Arion stosuję już od 10 lat i nie było konieczności ich wymiany u żadnej z pacjentek, z powodu jakichkolwiek uszkodzeń” wyjaśnia dr Michał Knakiewicz.

„Jeśli kiedykolwiek wydawało Ci się, że po operacji plastycznej piersi będą wyglądały nienaturalnie, niemal jak dwie nadmuchane piłki przyczepione do klatki piersiowej, to jesteś w dużym błędzie” – uspokaja właściciel Knack Clinic. „Obecnie stosuje się bowiem implanty o wyjątkowej strukturze, która do złudzenia przypomina w dotyku naturalną kobiecą pierś. Wypełnienie implantów Arion stanowi żel silikonowy SoftOne®, umożliwiający zachowanie miękkości, delikatności i wyjątkowej pamięci kształtu. Oznacza to, że implant zachowuje się dokładnie tak, jak naturalna kobieca pierś” dodaje. Nie chcesz mieć sztucznie wyglądającego biustu? Nie ma problemu. Jak przekonuje dr Michał Knakiewicz, implanty Arion, dzięki swej konstrukcji i strukturze, dyskretnie wypełniają swoją rolę, a końcowy efekt jest bardzo satysfakcjonujący dla kobiety, co cieszy również i mnie.

operacja powiększania biustu zdjęcia przed i po
Fot. materiały prasowe

Dodatkowo implanty Arion wypełnione są żelem silikonowym w 100%. To kolejne innowacyjne posunięcie marki. Dzięki temu nie powstają na nich fałdy, a co za tym idzie - implanty są praktycznie niewidoczne pod skórą. Rozwiązanie to minimalizuje również powikłania, mogące wystąpić po zabiegu. Marka Arion dysponuje pokaźnym asortymentem implantów piersiowych, co stwarza możliwość precyzyjnego ich dobrania do każdej kobiecej sylwetki - budowy anatomicznej klatki piersiowej, wzrostu i wagi kobiety, jak również jej oczekiwań.

Obawiasz się blizn pozostawionych na piersiach? Zupełnie niepotrzebnie. „Obecnie wykonuje się trzy rodzaje nacięć (pod piersią, pod pachą, w linii sutka). Najnowsza generacja implantów Arion jest tak rewolucyjna, że przez swoją miękkość i konsystencję, można wszczepić je już przez niewielkie nacięcie. Również dzięki dobrej tolerancji implantów przez organizm, kobiety bardzo szybko dochodzą do siebie po zabiegu, rany ładnie się zabliźniają, w przyszłości stając się praktycznie niewidoczne” uspokaja dr Michał Knakiewicz.

operacja biustu zdjęcia przed i po
Fot. materiały prasowe

Jeśli zastanawiasz się jak długo trwa okres rekonwalescencji i powrotu do ogólnej sprawności, to najlepiej posłuchać eksperta. „Jest to sprawa bardzo indywidualna. Wszystko zależy od stosowania zaleceń pooperacyjnych, które zawsze otrzymuje się od swojego chirurga. Zazwyczaj pacjentki po operacji wracają do domu już na drugi dzień. Zaś po kilku lub kilkunastu dniach dolegliwości bólowe przestają dokuczać i można zacząć wracać do codziennych czynności, oczywiście z umiarem i rozwagą. Wpływ ma tu również próg bólu. Niektóre pacjentki skarżą się na duży dyskomfort, innym wystarczy proszek przeciwbólowy i po kłopocie. Jednak powszechnie wiadomo, że… gra jest warta świeczki.  Z myślą o przyszłych mamach warto zaznaczyć, że implanty piersiowe Arion nie są przeszkodą, aby po implantacji piersi w przyszłości planować ciążę. Karmienie piersią po implantacji jest nadal możliwe, jak również badania diagnostyczne odbywają się bez zakłóceń, właśnie dzięki innowacyjnemu wypełnieniu implantu” objaśnia dr Michał Knakiewicz z Knack Clinic.

operacja biustu przed i po
Fot. materiały prasowe

Chcąc cieszyć się przez lata ponętnym biustem o szlachetnym profilu, nie martwiąc się upływającym czasem, warto pomóc troszkę naturze i zdecydować się na implanty piersiowe. Doskonała konstrukcja, dopracowane i bezpieczne materiały, szeroki wybór kształtu, wielkości i profilu, jak również kontrolowany proces produkcji i bezterminowa gwarancja sprawiają, że implanty Arion są obecnie najlepszym wyborem.  

TAGI #uroda 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…