VIVA! Tylko u nas

Pokonaj 5 typowych błędów, przez które nie dotrzymujesz noworocznych postanowień!

Artykuł sponsorowany 11 listopada 2017 16:38

Zastanawiasz się, czemu nigdy ci się nie udaje zrealizować tego, co zaplanowałaś? Najpewniej popełniasz przynajmniej jeden z tych błędów.

Błąd nr 1:  Chcesz za dużo


Szukasz w głowie jedynie ważnych postanowień, bo sądzisz, że nie warto zajmować się drobiazgami? To fatalny błąd: przecież większość rzeczy, które nas cieszą, smucą albo dają satysfakcję to obiektywnie patrząc, nic wielkiego. Nie staraj się na siłę sięgnąć chmur. Pomyśl o tym, czego naprawdę chcesz: schudnąć, wykonać pełną serię depilacji laserowej, nauczyć się profesjonalnego makijażu. Każde marzenie – jeśli tylko jest autentyczne – zasługuje na realizację!

Błąd nr 2: Nie szukasz wsparcia


Zdaniem dietetyków każdą dietę warto rozpocząć od… opowiedzenia o niej całemu światu! Szybko okaże się, że wokół siebie mamy mnóstwo życzliwych dusz, które będą nas wspierać, motywować – i przywoływać do porządku, kiedy spadnie nam motywacja. Jeśli w ramach noworocznych postanowień zdecydujesz się na dietę, poszukaj życzliwego dietetyka, a jeśli masz w planach depilację laserową, trzymaj się terminów wizyt wyznaczonych przez laseroterapeutkę. 

 

Błąd nr 3: Brakuje ci konkretu… 


Chcemy zmienić całe nasze życie – tylko nie wiemy, co dokładnie. Chcemy mieć: lepszą pracę (ale nie definiujemy jaką), lepiej znać angielski (ale nie określamy dokładnie: o ile lepiej) albo być bardziej asertywne – tylko, że nie przemyślałyśmy, co to tak naprawdę znaczy. Takie mgliste postanowienia są bardzo trudne do spełnienia z bardzo prostego powodu: ponieważ nic nie znaczą. Żeby dać sobie szansę na ich realizację, zastanów się, jakie konkretne wyznaczniki będą świadczyć o tym, że osiągnęłaś cel. 

Błąd nr 4: Czekasz „do poniedziałku”


Albo – nomen, omen – do Nowego Roku. Do pierwszego dnia miesiąca albo do dnia naszych urodzin. Wyznaczamy sobie sztuczne początki, tymczasem jeżeli naprawdę chcemy zmiany, warto wprowadzić ją w życie tu i teraz. 

 

Błąd nr 5: Nie dzielisz celu na etapy


Każda zmiana wymaga systematyczności i wytrwałości, a najprostszą metodą realizacji celu jest podzielenie go na malutkie, ale naprawdę minimalne części. W noworocznych postanowieniach nie chodzi o to, żeby porywać się z motyką na słońce. Chcesz nauczyć się angielskiego? Spróbuj na początku od 2 minut dziennie i jednego nowego słówka. Planujesz schudnąć? Zamiast od razu zapisywać się na siłownię (najpewniej i tak zrezygnujesz z chodzenia już w drugim tygodniu), zacznij od 5 brzuszków co wieczór. Jeśli wytrzymasz tydzień – już możesz odtrąbić pierwsze zwycięstwo! To bardzo skuteczny, psychologiczny mechanizm, ponieważ drobne sukcesy motywują nas do dalszych wysiłków. 


NOWY ROK – NOWA, PIĘKNIEJSZA TY! 


W nowym roku chcesz czuć się piękniejsza i bardziej pewna siebie? To możliwe do przeprowadzenia, ale pamiętaj, że wszystkie zmiany na lepsze wymagają czasu i systematyczności. Jeśli twoim noworocznym postanowieniem będzie np. trwałe pozbycie się zbędnych włosków, pamiętaj, że depilacja laserowa polega na serii zabiegów i zajmuje około roku. Zabiegi warto rozpocząć już w styczniu, kiedy nie wystawiamy ciała na słońce – podczas serii depilacji laserowej należy unikać opalania się.  

 

 

TAGI #depilacja

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.