Fot. instagram.com/bellahadid/
ZE ŚWIATA URODY

Maseczki nawilżające w samolocie to hit! Jednak czy są bezpieczne?

Oto powody, dla których lepiej ich nie robić!

Marta Baran 8 maja 2019 19:31
Fot. instagram.com/bellahadid/

Podczas lotu samolotem dość popularne stało się nakładanie masek w płachcie, które w założeniu mają odżywić skórę oraz sprawić, by nie wyglądała na zmęczoną po podróży. Mimo że maski są świetne dla cery, to czy podczas lotu są bezpieczne?

Jak lot samolotem wpływa na skórę?

Wszelkie wątpliwości na łamach portalu POPSUGAR rozwiała dr Tatiana Lapa, właścicielka kliniki estetycznej w Londynie, która posiada bogate doświadczenie w dziedzinie zabiegów nieinwazyjnych. Jak zaznacza specjalistka, w trakcie lotu skóra jest narażona na wysuszenie, ponieważ podczas podróży samolotem ciśnienie na pokładzie jest dużo niższe niż na lądzie. Takie warunki na skórę działają jak próżnia, wysysając wilgoć z naskórka. Dodatkowo klimat w samolocie sprzyjają rozwojowi zarazków.

Pielęgnacja skóry twarzy podczas podróży

Mimo że maski mają działanie nawilżające, warto wziąć pod uwagę zarazki, które poprzez maseczkę zostaną przeniesione na skórę twarzy - powodując wypryski. Dlatego jeśli  Twoja cera jest przesuszona i czujesz potrzebę nałożenia maski w płachcie, zadbaj, aby jej aplikacja była higieniczna. Warto także nie przetrzymywać jej zbyt długo na skórze, dlatego zdejmij ją po 20-30 minutach.

Mimo wszystko według doktor Tatiany podczas lotu lepiej nałożyć po prostu krem regenerujący, który podczas podróży lepiej się sprawdzi, ponieważ wchłonie się w skórę.

Kremy nawilżające, regenerujące
Fot. Materiały Prasowe

Kremy regenerujące idealne na podróż: 1. Krem do twarzy Super Aqua Cell Renew Snail Cream, MISSHA, 155 zł; 2. Nawilżający krem do twarzy DayWear, Estée Lauder, 119 zł; 3. Rewitalizująco-Nawilżający krem do twarzy na dzień, Dr Irena Eris, 89 zł. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🦋 (@bellahadid)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.