Fot. instagram.com/bellahadid/
ZE ŚWIATA URODY

Maseczki nawilżające w samolocie to hit! Jednak czy są bezpieczne?

Oto powody, dla których lepiej ich nie robić!

Marta Baran 8 maja 2019 19:31
Fot. instagram.com/bellahadid/

Podczas lotu samolotem dość popularne stało się nakładanie masek w płachcie, które w założeniu mają odżywić skórę oraz sprawić, by nie wyglądała na zmęczoną po podróży. Mimo że maski są świetne dla cery, to czy podczas lotu są bezpieczne?

Jak lot samolotem wpływa na skórę?

Wszelkie wątpliwości na łamach portalu POPSUGAR rozwiała dr Tatiana Lapa, właścicielka kliniki estetycznej w Londynie, która posiada bogate doświadczenie w dziedzinie zabiegów nieinwazyjnych. Jak zaznacza specjalistka, w trakcie lotu skóra jest narażona na wysuszenie, ponieważ podczas podróży samolotem ciśnienie na pokładzie jest dużo niższe niż na lądzie. Takie warunki na skórę działają jak próżnia, wysysając wilgoć z naskórka. Dodatkowo klimat w samolocie sprzyjają rozwojowi zarazków.

Pielęgnacja skóry twarzy podczas podróży

Mimo że maski mają działanie nawilżające, warto wziąć pod uwagę zarazki, które poprzez maseczkę zostaną przeniesione na skórę twarzy - powodując wypryski. Dlatego jeśli  Twoja cera jest przesuszona i czujesz potrzebę nałożenia maski w płachcie, zadbaj, aby jej aplikacja była higieniczna. Warto także nie przetrzymywać jej zbyt długo na skórze, dlatego zdejmij ją po 20-30 minutach.

Mimo wszystko według doktor Tatiany podczas lotu lepiej nałożyć po prostu krem regenerujący, który podczas podróży lepiej się sprawdzi, ponieważ wchłonie się w skórę.

Kremy nawilżające, regenerujące
Fot. Materiały Prasowe

Kremy regenerujące idealne na podróż: 1. Krem do twarzy Super Aqua Cell Renew Snail Cream, MISSHA, 155 zł; 2. Nawilżający krem do twarzy DayWear, Estée Lauder, 119 zł; 3. Rewitalizująco-Nawilżający krem do twarzy na dzień, Dr Irena Eris, 89 zł. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🦋 (@bellahadid)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.