awokado trend 2020
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Działa w 15 minut. Nowy hit pielęgnacyjny gwiazd!

Olejek z awokado idealny sposób na zniszczone włosy?

VIVA 28 sierpnia 2019 14:23
awokado trend 2020
Fot. Adobe Stock

Gwiazdy uwielbiają naturalną pielęgnację, coraz częściej stosują naturalne składniki i ekologiczne kosmetyki, nie testowane na zwierzętach. W tym sezonie jesień-zima 2020 bardzo popularny jest olejek z awokado oraz olejowanie włosów, które gwiazdy lansują na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jakie właściwości ma olejek z awokado?

Olejek z awokado jest jednym z najbardziej popularnych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów zniszczonych. Eksperci podkreślają jednogłośnie, wyróżnia się wysokim stężeniem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (zwłaszcza kwasu oleinowego z grupy omega – 9), oraz mnogością witamin, które zawiera olejek. Olej z awokado zawiera ich aż siedem i są one niezwykle potrzebne włosom do zachowania dobrej kondycji. Dzięki olejowaniu włosów za pomocą olejku z awokado włosy szybciej rosną, staja się silne, przestają wypadać, są gładkie i jedwabiste. Olej zadba również o kolor włosów, zapobiegając ich płowieniu.

awokado 2020
Fot. Adobe Stock

Na czym polega olejowanie włosów?

Za pomocą olejku z awokado wykonuje się tzw. olejowanie włosów, czyli zabieg polegający na nałożeniu olejku na włosy i skórę głowy w celu odżywienia, regeneracji i ochrony kosmyków. Można go stosować na różne sposoby. W sezonie 2020 fryzjerzy polecają, żeby stosować go codzienne. Wystarczy 15 minut i włosy będą zdrowsze. Wystarczy nałożyć go razem z balsamem do włosów, podczas codziennego mycia, na wilgotne włosy. Wymieszać go z odżywką! A zobaczysz spektakularny efekt!

Jakie gwiazdy stosują olejek z awokado?

Gwiazdy często polecają olejek z awokado. Uwielbiają go: Claudia Shiffer, Gwyneth Paltrow, czy Kylie Minogue. Koniecznie przetestujcie!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?