awokado trend 2020
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Działa w 15 minut. Nowy hit pielęgnacyjny gwiazd!

Olejek z awokado idealny sposób na zniszczone włosy?

VIVA 28 sierpnia 2019 14:23
awokado trend 2020
Fot. Adobe Stock

Gwiazdy uwielbiają naturalną pielęgnację, coraz częściej stosują naturalne składniki i ekologiczne kosmetyki, nie testowane na zwierzętach. W tym sezonie jesień-zima 2020 bardzo popularny jest olejek z awokado oraz olejowanie włosów, które gwiazdy lansują na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jakie właściwości ma olejek z awokado?

Olejek z awokado jest jednym z najbardziej popularnych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów zniszczonych. Eksperci podkreślają jednogłośnie, wyróżnia się wysokim stężeniem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (zwłaszcza kwasu oleinowego z grupy omega – 9), oraz mnogością witamin, które zawiera olejek. Olej z awokado zawiera ich aż siedem i są one niezwykle potrzebne włosom do zachowania dobrej kondycji. Dzięki olejowaniu włosów za pomocą olejku z awokado włosy szybciej rosną, staja się silne, przestają wypadać, są gładkie i jedwabiste. Olej zadba również o kolor włosów, zapobiegając ich płowieniu.

awokado 2020
Fot. Adobe Stock

Na czym polega olejowanie włosów?

Za pomocą olejku z awokado wykonuje się tzw. olejowanie włosów, czyli zabieg polegający na nałożeniu olejku na włosy i skórę głowy w celu odżywienia, regeneracji i ochrony kosmyków. Można go stosować na różne sposoby. W sezonie 2020 fryzjerzy polecają, żeby stosować go codzienne. Wystarczy 15 minut i włosy będą zdrowsze. Wystarczy nałożyć go razem z balsamem do włosów, podczas codziennego mycia, na wilgotne włosy. Wymieszać go z odżywką! A zobaczysz spektakularny efekt!

Jakie gwiazdy stosują olejek z awokado?

Gwiazdy często polecają olejek z awokado. Uwielbiają go: Claudia Shiffer, Gwyneth Paltrow, czy Kylie Minogue. Koniecznie przetestujcie!

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.