Jak prawidłowo z nich korzystać?
Fot. STOCK ADOBE
ZE ŚWIATA URODY

Co zrobić, aby maski w płachcie działały jeszcze lepiej?

Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Marta Baran 26 października 2019 13:00
Jak prawidłowo z nich korzystać?
Fot. STOCK ADOBE

Na rynku jest dość duży wybór masek – w kremie, peel off oraz w płachcie. Te ostatnie to zdecydowanie hit, są wygodne w aplikacji, nie trzeba ich zmywać, a dodatkowo odpowiednio dobrane przynoszą zaskakujący efekt. Jednak jak się okazuje, wiele z nas w dalszym ciągu nie do końca doceniła zdrowotne właściwości tych produktów. Jak czerpać z nich jeszcze większe korzyści? Koniecznie poznaj te sprawdzone sekrety!

Jak przygotować twarz do nakładania maski?

Pamiętaj, aby aplikować maskę na oczyszczoną skórę twarzy. Wykonaj odpowiedni demakijaż, a następnie usuń resztki makijażu peelingiem. Jeśli twoja skóra jest skłonna do podrażnień, zdecyduj się na ten enzymatyczny. Doskonale oczyszczona twarz przyjmuje lepiej ekstrakty znajdujące się w masce, których działanie zdecydowanie się zwiększy.

Jak nałożyć maskę w płachcie?

Prawdopodobnie nakładając maskę z płachtą odczuwasz wrażenie, że rozmiar nie jest stworzony dla Ciebie i jest sporo za duża. Każda z nas ma inne proporcję twarzy, dlatego rozmiar produktu jest uniwersalny. Podczas nakładania mimo wszystko postaraj się nałożyć materiał w miarę równomiernie, aby nie powstały załamania lub pęcherzyki powietrza – takie błędy uniemożliwiają dokładne dostanie się preparatu w każdy zakątek cery!

Poznaj sposoby
Fot. STOCK ADOBE

Przestrzegaj wytycznych na etykiecie!

Ile razy zdarzyło Ci się trzymać maskę na twarzy nieco dłużej, aby działanie było lepsze? Niestety, ale nie działa to w ten sposób. Czas opisany na etykiecie jest niezwykle istotny i trzeba go przestrzegać. Sucha płachta po jakimś czasie zacznie z powrotem wchłaniać wilgoć z twarzy, a co za tym idzie cenne składniki.

Rytuał pielęgnacyjny po wykonaniu maseczki

Po zdjęciu maseczki pamiętaj, aby dokończyć swój codzienny rytuał pielęgnacyjny, odpowiednie nawilżenie jest podstawą. Nie zapomnij o delikatnej skórze pod oczami i na powiekach, która wymaga lżejszych kremów.

Jak często robić maseczki na twarz?

Aby zobaczyć najlepsze efekty stosowania masek w płachcie nie zapominaj o systematyczności. Skóra domaga się cennych składników i witamin, więc pamiętaj aby dać swojej cerze ukojenie nawet kilka razy w tygodniu. Najlepiej zapoznać się z dokładnymi wytycznymi od producenta, być może maska jest stworzona do aplikacji codziennie lub kilka razy w tygodniu.  

Poznaj sposoby
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.