Czy są szkodliwe dla środowiska?
Fot. STOCK ADOBE
ZE ŚWIATA URODY

Maski w płachcie tak samo szkodzą środowisku jak… słomki!

Czy produkty zostaną wycofane ze sprzedaży?

Marta Baran 6 listopada 2019 17:30
Czy są szkodliwe dla środowiska?
Fot. STOCK ADOBE

Od kilku lat kobiety na całym świecie szaleją za pielęgnacją koreańską. O jej zasadach można się rozwodzić bardzo długo, jednak kluczem do idealnej skóry jest nawilżenie. W drogeriach możemy dostać przeróżne sera, kremy, a także maski w płachcie. Te ostatnie mimo, że są zbawieniem dla skóry, niekoniecznie mają dobry wpływ na środowisko. Jak się okazuje zużyte maski masowo trafiają do mórz i oceanów. Czy z tego powodu zostaną wycofane ze sprzedaży?

Jak maski w płachcie szkodzą środowisku?

Bez wątpienia maski w płachcie są bardzo wygodne, nie trzeba ich zmywać, a przy okazji można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ogromne zagrożenie może nieść ten produkt. Materiał nasączony esencją, która ma przynieść ukojenie cerze, nie zawsze jest wykonane z bawełny, może zawierać również szkodliwy plastik pełen chemicznych związków. Kupując maski czytamy skład, jednak nie wiem, czy są to produkt w pełni biodegradowalne. Póki co w USA trwają dyskusje, aby każda marka kosmetyczna podawała takie informacje, jak dokładnie obchodzić się z zużytą płachtą.

Marki kosmetyczne chcą być bardziej eko!

Wiele firm kosmetycznych zdecydowało się na zmiany. The Body Shop w swojej ofercie ma słynną maskę Drops of Youth, która jest 100% wegańska i biodegradowalna. Wiele marek decyduje się na nowość – a mianowicie suche maski, które można stosować są kilkukrotnie.

Aby żyć w zgodzie ze środowiskiem, warto już od dziś zmienić swoje przyzwyczajenia. Na rynku jest mnóstwo zamienników masek, na przykład w słoiku. Maseczki w formie kremu wcale nie są mniej wygodne od tych w płachcie. Już teraz w drogeriach można zakupić produkty, których nie trzeba zmywać z twarzy, wystarczy poczekać do wchłonięcia esencji – taki kosmetyk świetnie sprawdzi się szczególnie u posiadaczek skóry suchej.  

Jak prawidłowo z nich korzystać?
Fot. STOCK ADOBE

uroda, maseczka na twarz
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…