Czy są szkodliwe dla środowiska?
Fot. STOCK ADOBE
ZE ŚWIATA URODY

Maski w płachcie tak samo szkodzą środowisku jak… słomki!

Czy produkty zostaną wycofane ze sprzedaży?

Marta Baran 6 listopada 2019 17:30
Czy są szkodliwe dla środowiska?
Fot. STOCK ADOBE

Od kilku lat kobiety na całym świecie szaleją za pielęgnacją koreańską. O jej zasadach można się rozwodzić bardzo długo, jednak kluczem do idealnej skóry jest nawilżenie. W drogeriach możemy dostać przeróżne sera, kremy, a także maski w płachcie. Te ostatnie mimo, że są zbawieniem dla skóry, niekoniecznie mają dobry wpływ na środowisko. Jak się okazuje zużyte maski masowo trafiają do mórz i oceanów. Czy z tego powodu zostaną wycofane ze sprzedaży?

Jak maski w płachcie szkodzą środowisku?

Bez wątpienia maski w płachcie są bardzo wygodne, nie trzeba ich zmywać, a przy okazji można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ogromne zagrożenie może nieść ten produkt. Materiał nasączony esencją, która ma przynieść ukojenie cerze, nie zawsze jest wykonane z bawełny, może zawierać również szkodliwy plastik pełen chemicznych związków. Kupując maski czytamy skład, jednak nie wiem, czy są to produkt w pełni biodegradowalne. Póki co w USA trwają dyskusje, aby każda marka kosmetyczna podawała takie informacje, jak dokładnie obchodzić się z zużytą płachtą.

Marki kosmetyczne chcą być bardziej eko!

Wiele firm kosmetycznych zdecydowało się na zmiany. The Body Shop w swojej ofercie ma słynną maskę Drops of Youth, która jest 100% wegańska i biodegradowalna. Wiele marek decyduje się na nowość – a mianowicie suche maski, które można stosować są kilkukrotnie.

Aby żyć w zgodzie ze środowiskiem, warto już od dziś zmienić swoje przyzwyczajenia. Na rynku jest mnóstwo zamienników masek, na przykład w słoiku. Maseczki w formie kremu wcale nie są mniej wygodne od tych w płachcie. Już teraz w drogeriach można zakupić produkty, których nie trzeba zmywać z twarzy, wystarczy poczekać do wchłonięcia esencji – taki kosmetyk świetnie sprawdzi się szczególnie u posiadaczek skóry suchej.  

Jak prawidłowo z nich korzystać?
Fot. STOCK ADOBE

uroda, maseczka na twarz
Fot. Adobe Stock

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.