Jakie marki nie testują kosmetyków na zwierzętach?
Fot. STOCK ADOBE
ZE ŚWIATA URODY

Sprawdź, które kosmetyki nie są testowane na zwierzętach!

Te marki są Cruelty Free...

Marta Baran 29 maja 2019 18:30
Jakie marki nie testują kosmetyków na zwierzętach?
Fot. STOCK ADOBE

Coraz więcej marek kosmetycznych promuje ekologiczne podejście do życia, podkreśla naturalność swoich produktów i fakt, że są one przyjazne dla środowiska. Wciąż jednak niełatwo to zweryfikować. Tak samo jest w przypadku nowego trendu, który obiega świat. Marki coraz częściej komunikują, że są Cruel-Free, czyli wolne od okrucieństwa i nie testują swoich kosmetyków na zwierzętach oraz nie stwarzają dla nich zagrożenia. Wielu producentów deklaruje swój sprzeciw wobec testowania surowych składników lub gotowych kosmetyków na żywych istotach. Nie zlecają również innym stronom tego typu testów w ich imieniu, ani nie sprzedają żadnych produktów w krajach, w których wymagane są badania na zwierzętach. Sprawdźcie, które produkty z Waszej kosmetyczki działają właśnie według takich zasad.

Too Faced

Marka znana była ze swojego bezwzględnego sprzeciwu wobec testów na zwierzętach. Po przejęciu jej przez koncern Estée Lauder w 2016 roku niektórzy martwili się o powszechnie ceniony status kosmetyków. Minęły trzy lata, a zaangażowanie Too Faced w bycie Cruel–Free nie słabnie, co więcej, marka nadal dodaje do swoich produktów wegański skład.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Too Faced Cosmetics (@toofaced)

Embryolisse

Kolejna marka, która nie testuje na zwierzętach. Pokochały ją gwiazdy takie jak – Monica Bellucci, Anja Rubik, Karlie Kloss oraz Scarlett Johansson. Produkty są oparte na składnikach pochodzenia naturalnego. Prawdziwym hitem stał się krem odżywczo-nawilżający EMBRYOLISSE (cena: 79,90 zł)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Embryolisse (@embryolisse_pl)

Becca Cosmetics

Każda miłośniczka perfekcyjnego selfie zna ich kosmetyki, które zapewniają idealny makijaż również w blasku fleszy. Nie tylko za to marce należą się brawa. Becca Cosmetics stawia na produkcję bez okrucieństwa, nie sprzedaje również swoich produktów tam, gdzie prawo wymaga testów na zwierzętach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez beccacosmetics (@beccacosmetics)

Urban Decay

Wiele osób jest zaskoczonych tym, że marka jest całkowicie wolna od okrucieństwa oraz zobowiązała się do zakończenia testów na zwierzętach na rynku kosmetycznym. Teraz możemy spokojnie korzystać z ulubionej paletki gwiazd bez poczucia winy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)

RMS Beauty

Przyjazna dla skóry formuła, która wykorzystuje organiczny olej kokosowy i inne naturalne substancje jako podstawa kosmetyków tej marki. Asortyment szybko stał się bazą pielęgnacyjną dla osób, które chcą zmniejszyć toksyczność w swoich zabiegach.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez rms beauty • organic beauty (@rmsbeauty)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.