ZE ŚWIATA URODY

Poznaj sekret koreańskiej pielęgnacji od A do Z

Tego jeszcze nie wiesz!

Marta Baran 17 sierpnia 2019 13:30
Japońska pielęgnacja kosmetyki japońskie
Fot. adobe.stock.com

Odpowiednia rutyna pielęgnacyjna to klucz do uzyskania pięknej skóry do pozazdroszczenia. Od kilku lat prawdziwym hitem stała się ta po koreańsku. Jednak czy poznaliśmy już jej wszystkie tajniki? Oto kilka rzeczy, których być może nie wiesz o poszczególnych koreańskich produktach kosmetycznych!

Ampułki

Często jest to mylone z ampułkami czyli opakowaniami, w których znajduje się niewielka ilość kosmetyku, którą bezpośrednio należy nanieść na skórę. Jeśli jednak chodzi o ampułkę w koreańskiej pielęgnacji mówimy tu L o skoncentrowanym serum.

Mycie twarzy dwa razy

Według Koreanek mycie twarzy powinno się składać z dwóch etapów. Dlaczego? W pierwszej kolejności należy zmyć makijaż za pomocą olejku, a następnie dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń mleczkiem lub żelem. Ważne, aby użyć delikatnych produktów, aby nie podrażniły cery.

Emulsja

To lżejsza forma kremu nawilżającego, który często ma bardzo wodnistą konsystencję i jest mniej kremowy. Co ważne emulsji można używać zastępczo z kremem nawilżającym.

Nawilżenie

Pielęgnacja Koreanek składa się z wielu etapów. Oczyszczenie i przygotowanie skóry do makijażu jest niezmiernie ważne. Niektórzy modyfikują etapy nakładania produkrów, jednak bardzo ważne aby nie zmieniać ostatniego kroku czyli nawilżania.

Maska przed snem

To bardzo bogaty krem nawilżający, który należy nakładać tuż przed snem. Dzięki odpowiednim składnikom nada skórze wszystkiego co potrzeba do osiągnięcia piękna.

Serum

To bogaty w aktywne składniki kosmetyk, który regularnie stosowany przynosi skórze ukojenie, regeneruje ją oraz wygładza.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 홀리카 홀리카 (@holikaholika_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kosmetyki azjatyckie 🐼 (@skin79polska)

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.