Fot. stock.adobe.com
ZE ŚWIATA URODY

Oto kilka sprawdzonych sposobów, aby twoje brwi zawsze wyglądały perfekcyjnie

Nawet jeśli nie masz profesjonalnych kosmetyków

Marta Baran 27 marca 2019 20:30
Fot. stock.adobe.com

Stylizacja brwi to, zaraz obok malowania idealnych kresek eyelinerem, jeden z najbardziej problematycznych elementów makijażu. Wiele kobiet robi to nieumiejętnie, co w efekcie nie wygląda dobrze. Zobacz nasze sprawdzone sposoby na to, aby brwi zawsze wyglądały świetnie.

Trendy w stylizacji brwi - czy warto się inspirować?

Trendy makijażowe zmieniają się z sezonu na sezon. Na topie były już bujne brwi jak u modelki Cary Delevingne, a także perfekcyjnie ułożone i pomalowane jak u Kim Kardashian. Pamiętajmy jednak, że szczególnie w przypadku brwi należy bardzo ostrożnie podążać za tym, co aktualnie modne. Każda z Nas ma inny owal twarzy i nie każdy kształt łuku, a nawet grubość będzie nam pasować. Jeśli twoje brwi naturalnie są cienkie nie staraj się na siłę ich dorysowywać, aby wyglądały na dużo grubsze. W ten sposób, zamiast podkreślić swoje atuty, bardzo łatwo możesz uzyskać efekt karykatury.

Skorzystaj z pomocy kosmetyczki

Nie ma to jak fachowa porada od osoby, która zna się na rzeczy! Szczególnie jeśli nie wiesz jaki kształt będzie idealny dla Ciebie. W salonach kosmetyczny wybór usług jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie. Długotrwała henna, laminowanie, a do tego nitkowanie lub manualne wyrywanie włosków pensetą aż do uzyskania pożądanego efektu - jest wiele opcji do wyboru.

Jak pomalować brwi bez użycia profesjonalnych kosmetyków?

Szykujesz się na wielkie wyjście i zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie twoich brwi? Nawet jeśli nie zaopatrzyłaś się w specjalnie do tego przeznaczoną pomadę nic straconego! W kosmetyczce na pewno masz wszystkie niezbędne akcesoria, czyli pęseta, puder oraz tusz do rzęs. Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać będzie usunięcie zbędnych włosków, rosnących poza linią łuku. Następnie pokryj brwi pudrem oraz pomaluj mascarą - w zależności od koloru twoich brwi możesz użyć czarnej lub brązowej - pamiętaj, aby nałożyć niewielką ilość kosmetyku, wtedy uzyskasz naturalny efekt. Gotowe! 

Fot. INSTAGRAM @caradelevingne

Fot. INSTAGRAM @kimkardashian

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.