Decydują się na nią największe gwiazdy Hollywood!

Sabina Zięba 15 marca 2018 17:00

Jest kilka trendów, które powracają niezmiennie co roku wraz z początkiem marca - pastelowe stylizacje, kwiatowe wzory, wiosenne porządki oraz... balejaż! Czym dokładnie jest? To rodzaj farbowania pojedynczych, dość szerokich pasm włosów, od nasady aż po same końce. W latach 90. zdarzało się, że pasemka były w różnych, często kontrastujących ze sobą kolorach, co dawało nieestetyczny efekt końcowy. Teraz natomiast najmodniejsze są delikatne jaśniejsze refleksy, niekoniecznie farbowane od samego czubka głowy, które dodają fryzurze lekkości. To one sprawiają, że optycznie włosy wydają się gęstsze. Współczesną odmianą balejażu jest popularne ombre, a także sombre, babylights oraz flamboyage. Największe gwiazdy Hollywood już zdecydowały się na takie koloryzacje. Teraz pora na Ciebie! 

1/6
Jennifer Aniston
Copyright @Getty Images
1/6

Jennifer Aniston od lat jest wierna swojej fryzurze. Ciemniejsze pasma włosów w sąsiedztwie z rozjaśnionymi delikatnie refleksami włosów tworzą przepiękny, zdrowo wyglądający balejaż. W okolicach twarzy pasma włosów, ma najjaśniejsze pasemka, imitujące efekt plażowy.

2/6
Khloe Kardashian w blond lobie i czarnej bluzce
Copyright @Getty Images
2/6

Fryzjerce Khloe Kardashian, Tracey Cunningham, udało się uzyskać jasny blond dzięki technice skupionej wokół końcówek.

3/6
Chrissy Teigen Grammy 2018
Copyright @Eastnews
3/6

Jednym z rodzajów balejażu jest falleyage, czyli koloryzacja, w której pasma tworzą bardziej miękkie, nieregularne przejścia w formie delikatnych, cienkich pasemek w ciepłych, jesiennych odcieniach: miodowym, kawowym, miedzianym, jak u Chrissy Teigen.

4/6
Gisele Bundchen
Copyright @ONS
4/6

Gisele Bundchen od lat jest fanką koloryzacji ombre. Tego rodzaju farbowanie charakteryzuje się swobodnym przejściem z ciemniejszych tonów w jaśniejszy kolor, mniej więcej w połowie długości włosów. 

5/6
Jessica Biel
Copyright @
5/6

Na delikatne karmelowe pasemka stawia również Jessica Biel. Całość odznacza się naturalnością i lekkością.

6/6
Sarah Jessica Parker w 2016 roku
Copyright @East News
6/6

Sarah Jessica Parker jest miłośniczką flamboyage, czyli koloryzacji polegającej na rozjaśnieniu lub przyciemnieniu fryzury o jeden albo dwa tony. Wyglądają jak muśnięte słońcem.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.