super trwały podkład
Fot. adobe.stock.com
ZE ŚWIATA URODY

Idealny makijaż po wakacjach? Oto nasz sprawdzony sekret!

Spraw, aby Twój makijaż był świeży i pełen blasku

Marta Baran 25 sierpnia 2019 14:30
super trwały podkład
Fot. adobe.stock.com

Po letnim wypoczynku, gdy skóra zdecydowanie domaga się innej pielęgnacji, każda z nas powinna zadbać szczególnie o swoją cerę. Jednak dobór kosmetyków do jej oczyszczanie i nawilżania to nie wszystko, przecież każda z nas (nawet sporadycznie) robi makijaż! Dobór odpowiedniego koloru fluidu oraz jego konsystencja również jest kluczowa. Poznajcie sprawdzone sposoby na ładnie wykończony i świeży look!

Jak dobrać podkład po lecie 2019?

Ważne, aby wybrać idealny kolor, który nie będzie się odznaczał. Mimo, że opalanie twarzy jest niewskazane, jej kolor może się nieco różnić od reszty ciała. Niekoniecznie musisz kupować nowy podkład. Na rynku coraz popularniejsze są kosmetyki, które mają za zadanie być pigmentem przyciemniającym barwę fluidu. W ten sposób nie musisz rezygnować ze swojego sprawdzonego podkładu, a jedynie wymieszać go z produktem koloryzującym.

Kolejnym ważnym punktem jest skład, który jest istotny. Skóra po lecie domaga się innych składników, tak aby mogła się zregenerować po nakładaniu ciężkich kremów z filtrem oraz przede wszystkim po warunkach atmosferycznych jak inna wilgotność, chlorowana woda, a także szkodliwe promienie słoneczne. Jeśli masz wrażliwą cerę, skłonną do trądziku staraj się nie nakładać ciężkich produktów – idealnie sprawdzą się w tym przypadku lekkie kremy BB.

podkłady cushion
Fot. Adobe Stock

Jak podkreślić opaleniznę po lecie?

Aby makijaż wyglądał jeszcze lepiej, nie rezygnuj z nakładania bronzera i rozświetlacza. One dodatkowo podkreślają opaleniznę, nadając świeży wygląd. Skóra wygląda bardziej naturalnie, a przy okazji można podkreślić owal swojej twarzy.  

Jak dobrać podkład do typu skóry?
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!