Kim Kardashian
Fot. Instagram @kimkardashian
ZE ŚWIATA URODY

Poznaj sekret lśniących włosów Kim Kardashian. Wcale nie myje ich codziennie...

I nie jest jedyną gwiazdą, która tak robi!

Marta Baran 7 czerwca 2019 10:00
Kim Kardashian
Fot. Instagram @kimkardashian

Codziennie rano przed wyjściem do pracy dokładnie myjesz włosy, wierząc, że w ten sposób pomagasz im zachować dobrą kondycję i zdrowy wygląd? Nic bardziej mylnego! Eksperci jak mantrę powtarzają, że włosów nie należy myć zbyt często. Warto też ograniczyć używanie kosmetyków do stylizacji, bo to właśnie one najbardziej obciążają włosy i są głównym powodem częstszej potrzeby mycia.

Kim Kardashian i jej sposób na zdrowe włosy

Gwiazdy coraz częściej przyznają, że również starają się jak najczęściej pozwolić swoim włosom odpocząć. Kosmyki Kim Kardashian non stop są narażone na działania wysokich temperatur i nadmiar wysuszających produktów do stylizacji, dlatego celebrytka kiedy tylko ma możliwość, pozwala im odpocząć. W trakcie, gdy nie nagrywa i może wrócić do bardziej naturalnego wyglądu, myje swoje włosy maksymalnie dwa razy w tygodniu, używając niewielką ilość szamponu! Podkreśla, że to właśnie ten zabieg pomaga w utrzymaniu lśniących i zdrowych włosów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Jak często gwiazdy myją włosy?

Jak do tematu podchodzą inne gwiazdy? Piosenkarka Lorde myje swoje włosy raz na dwa tygodnie, w ten sposób łatwiej jej poradzić sobie z ujarzmieniem bujnych loków. Modelka Cindy Crawford deklaruje, że myje swoje włosy raz na dwa lub trzy tygodnie, a Gwyneth Paltrow, zapalona miłośniczka naturalnych produktów pielęgnacyjnych nie dość, że stara się nie myć włosów za często, to jeszcze używa w tym celu… sody oczyszczonej! Rekordzistką jest chyba Adele, która na co dzień myje włosy samą wodą, a szamponu potrafi użyć nawet po miesiącu! Warto jednak pamiętać, że nad włosami artystek pracuje sztab stylistów, np. w trakcie trasy koncertowej i to właśnie przez ich częstą ingerencję we fryzury, gwiazdy mogą sobie pozwolić na większą swobodę. My nie popadajmy w skrajność i oczyszczajmy włosy minimum dwa razy w tygodniu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cindy Crawford (@cindycrawford)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adele (@adele)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)

Prawidłowe mycie włosów

Jeśli mimo wszystko jesteś zwolenniczką codziennego mycia głowy, pamiętaj aby w tym celu używać lekkich produktów. Dobrym wyznacznikiem będzie… stopień pienienia się szamponu! Produkty naturalne, pozbawione wielu obciążających składników będą się pienić dużo słabiej. Bez względu na to, czy używasz szamponu codziennie, czy raz na kilka dni, nie musisz nakładać go dużo – wystarczy ilość odpowiadająca wielkości ziarna grochu, aby zmyć wszelkie zanieczyszczenia. Podczas mycia skup się na skórze głowy, delikatnie ją masując. Często mamy tendencję do nadmiernego szorowania końcówek – niepotrzebnie, ilość kosmetyku która spłynie podczas mycia głowy na pewno oczyści również końcówki.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!