kremy bb
Fot. Adobe.Stock.com
Ze świata urody

Zrezygnuj z tych kosmetyków, jeśli masz kłopoty ze skórą!

Dermatolog Kardashianek odradza stosowanie…

Wiktoria Oskroba 24 marca 2018 18:15
kremy bb
Fot. Adobe.Stock.com

Masz kłopoty z zatkanymi porami i trądzikiem? Okazuje się, że kluczem do pięknej skóry jest nie tylko właściwa pielęgnacja, ale także zrezygnowanie z niektórych kosmetyków koloryzujących. O jakie chodzi i dlaczego jest to tak ważne, zdradza dermatolog Christie Kidd, z usług której korzystają siostry Kardashian!

Sekret urody sióstr Kardashian

Kardashianki mają świadomość tego, jak dbać o swoją skórę, aby zachować młody wygląd jak najdłużej. Jest to jednak wiedza, którą zawdzięczają przede wszystkim swoim ekspertom. Jedną z nich jest słynna dermatolog Christie Kidd, specjalizująca się w leczeniu chorób skóry. Znana jest również ze świetnych efektów w zakresie medycyny estetycznej. Z jej porad korzysta regularnie i sumiennie Kourtney Kardashian i dzieli się nimi z fankami w swojej aplikacji Kourt. Tym, którzy jeszcze jej nie odkryli, przekazujemy tajniki zapobiegania zatkanym porom!

Jak uniknąć niedoskonałości i zatkanych porów

W swoim wpisie na temat pielęgnacji skóry Kardashianka podkreśla, że należy unikać produktów pielęgnacyjnych, takich jak kremy nawilżające do twarzy, kremy z filtrem słonecznym, czy bazy pod makijaż, które zawierają pigmenty koloryzujące. Dlaczego? Bo zawarte w nich barwniki mogą być przyczyną niedoskonałości skóry, takich jak wypryski. Christie Kidd jest przekonana, że:

Kremy koloryzujące i inne kosmetyki pielęgnujące z pigmentami powodują trądzik.

Ponieważ są to produkty, których używamy jako pierwszy etap pielęgnacji, wnikają najgłębiej w warstwy skóry i dość trudno jest je potem z niej oczyścić. Zdaniem Kidd nie pomoże tutaj nawet wieczorny demakijaż! Dlatego podkreśla, że niezwykle ważne jest, aby skład kosmetyków, które nakładamy jako pierwsze był zdrowy dla skóry, bogaty w składniki odżywcze i pielęgnacyjne, które nie zablokują naszych porów. Ale to nie wszystko! „Kremy i serum najlepiej nakładać nie na suchą, ale na lekką wilgotną skórę, bo wtedy lepiej w nią wnikają. Jako analogię daje tutaj zawsze przykład suchej gąbki, która słabo absorbuje wodę, w odróżnieniu od tej zwilżonej” dodaje dermatolog.

Jeśli więc zależy ci na zdrowej, nieskazitelnej cerze, nie pozostaje nic innego jak skorzystać z profesjonalnych wskazówek Kourtney Kardashian i Chritine Kidd. U nich efekty widać jak na dłoni!

 

 

v ❤️day

Post udostępniony przez Kourtney Kardashian (@kourtneykardash)

Takie efekty w leczeniu trądziku ma Christie Kidd

 

 

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.