piękna-sylwetka
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Piękno nie musi rodzić się w bólach. Liczy się dobry plan

Jak bezpiecznie i nieinwazyjnie wymodelować sylwetkę?

Artykuł sponsorowany 16 lipca 2022 11:32
piękna-sylwetka
Fot. Adobe Stock

Zdrowo się odżywiasz, uprawiasz sporty, prowadzisz aktywny tryb życia, ale nadal nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki. Kusi cię więc, żeby skorzystać z usług medycyny estetycznej, ale boisz się bólu i niespodziewanych efektów ubocznych. Brzmi znajomo? Wcale nie musisz rezygnować ze swoich marzeń o pięknym, jędrnym i zadbanym ciele! Wystarczy, że zwrócisz się o pomoc do fachowców, którzy uczciwie odpowiedzą na twoje pytania, nie będą cię mamić obietnicami bez pokrycia oraz zaproponują nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb.

Taki  wykwalifikowany zespół kosmetologów i lekarzy znajdziesz w łódzkiej klinice medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic. Korzystają oni z najnowocześniejszego i certyfikowanego sprzętu medycznego i innowacyjnych technologii, ale nie zapominają, że kluczowym elementem i punktem wyjścia do pracy z pacjentem jest przygotowanie mądrego i długoterminowego planu działania. Jak powinien on wyglądać, by rezultaty były szybkie i trwałe? Wyjaśnia właścicielka kliniki, Eliza Krochmalska.

Przyjęło się uważać, że piękno musi rodzić się w bólach, a modelowanie sylwetki to długi i żmudny proces. Czy to przekonanie jest nadal słuszne?

Eliza Krochmalska: Przy dzisiejszym rozwoju technologii stwierdzenie to jest już nieaktualne. Nowoczesne technologie dostępne w kosmetologii i medycynie estetycznej dają nam ogromne możliwości, by w nieinwazyjny sposób wymodelować naszą sylwetkę. W Velvet Clinic pracujemy na światowych technologiach takich jak Endermologie LPG Alliance, podczas którego odczucia są przyjemne, a nie pełne bólu i siniaków. Kolejną technologią jest fala uderzeniowa Storz Medical, która pięknie rozbija tkankę tłuszczową oraz powoduje lepsze ukrwienie skóry. Uzupełnieniem wcześniej wymienionych technologii jest hit lata 2022, czyli protokół łączony technologii Onda, która zrewolucjonizowała rynek oraz Schwarzy. Onda jest alternatywą dla liposukcji, natomiast Schwarzy rzeźbi i dba o nasze mięśnie za pomocą silnego pola elektromagnetycznego. Stosując procedury łączone, jesteśmy w stanie uzyskać o wiele lepsze i szybsze efekty niż każda z nich zastosowana osobno.

eliza-krochmalska
Fot. materiały prasowe

Jakie zabiegi gwarantują szybki i bezbolesny efekt wyszczuplająco-modelujący?

Kluczem do sukcesu jest umiejętność prawidłowego doboru i łączenia różnych technologii. Każda sylwetka jest inna, dlatego też ważna jest konsultacja przed zabiegiem, która w szczegółowy sposób pomoże nam zakwalifikować pacjenta do zabiegów, a przede wszystkim procedur łączonych, których jesteśmy ekspertami. Dla nas liczy się bezpieczeństwo i komfort zabiegu, ponieważ mając zaufanie pacjenta powinniśmy dawać również gwarancję efektów, czyli odpowiednią jakość zabiegów. Zespół ekspertów Velvet Clinic na bieżąco jest szkolony z nowoczesnych technologii i ciągle poszerza swoją wiedzę o nowe protokoły. To, co przynosi efekt u jednej osoby i daje spektakularne rezultaty, niekoniecznie będzie równie skuteczne u drugiej. Bazując na tym doświadczeniu, tworzymy wyłącznie pakiety zabiegowe szyte na miarę potrzeb. Obejmują one aż cztery technologie, czyli Endermologie LPG Alliance, Onda, Schwarzy oraz falę uderzeniową Storz Medical. My dajemy naszym pacjentom rozwiązanie, a nie zabieg, co jest naszym motto i wyróżnia nas na tle konkurencji.

Co poleciłaby Pani w szczególności osobie, której trudno jest schudnąć pomimo diety i aktywności fizycznej?

W takich sytuacjach należy spojrzeć na pacjenta w sposób holistyczny, gdyż problem może wynikać ze złej diety, nieodpowiednio dobranych ćwiczeń lub coraz częściej występujących problemów hormonalnych. Dlatego współpracujemy z dietetykiem, ginekologiem i trenerem personalnym. Jeżeli chodzi o technologie, które możemy zastosować, rekomendujemy rozpocząć od Endermologie LPG Alliance, by pobudzić metabolizm i odprowadzić nadmiar wody z organizmu. Kolejnym krokiem jest Storz Medical, który równomiernie rozbije nam tkankę tłuszczową. W następnym etapie włączamy Ondę i Schwarzy. To jedynie wstępny zarys planu terapii łączonej, który eksperci Velvet Clinic doprecyzowują pod indywidualne potrzeby i oczekiwane efekty pacjentów.

velvet-clinic
Fot. materiały prasowe

Czy tak wygląda przykładowy plan zabiegowy?

Plan zabiegowy jest skrupulatnie ustalany podczas konsultacji z kosmetologiem. To właśnie wtedy rozmawiamy o tym, na jakich obszarach najbardziej nam zależy, nad czym chcielibyśmy popracować. Często bywa tak, że my jako eksperci zauważamy zupełnie inne problemy, dlatego tak ważna jest rozmowa i określenie potrzeb pacjenta, bo jesteśmy tutaj, by pomagać. W Velvet Clinic każdy z pacjentów dostaje swój indywidualny Beauty Planner, który szczegółowo opisuje rodzaj i częstotliwość ułożonych przez kosmetologa zabiegów. Niejednokrotnie podczas terapii obserwujemy szybszą reakcję tkanek na zastosowane zabiegi, dlatego modyfikujemy plan tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Plan to nie tylko zabiegi w naszej klinice. To także prawidłowa suplementacja i aktywność fizyczna. Nawet ta najmniejsza, w postaci spacerów czy jazdy na rowerze, wspomaga procesy modelowania i kształtowania sylwetki.

Czy efekt stworzonego Beauty Plannera jest trwały? Jak należy go podtrzymać?

Efekty są trwałe, natomiast po zakończonej serii zabiegów zawsze warto wykonywać zabiegi przypominające. Dzięki temu, że nasz organizm ma „pamięć komórkową”, pacjenci mogą cieszyć się przedłużonymi efektami zabiegów. Nie zapominajmy jednak, że w każdej dziedzinie liczy się dyscyplina i systematyczność. Prawdą jest jednak, że my kobiety niejednokrotnie chcemy efektu na już… Tutaj również wychodzimy z pomocą opracowanych przez nas ekspresowych pakietów „przedurlopowe SOS”, kiedy na tydzień lub dwa przed planowanym wypoczynkiem budzimy się z niekoniecznie letnią formą. Tutaj również jesteśmy w stanie pomóc.

Materiał powstał z udziałem Velvet Clinic

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…