oliwa z oliwek jako kosmetyk
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Oliwa z oliwek to sekretny sposób gwiazd na piękną skórę i włosy!

Zobacz, jak używają jej Emma Stone i Gwyneth Paltrow!

Marta Cieplak 20 sierpnia 2018 15:30
oliwa z oliwek jako kosmetyk
Fot. adobe.stock.com

Ostatnio zrobiło się głośno o tym, że Victoria Beckham całe ciało nawilża olejem kokosowym. A teraz okazuje się, że inne gwiazdy wolą stosować... oliwę z oliwek! Dlaczego? Już zdradzamy!

Oliwa dla urody

W oliwie znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe przyspieszające regenerację komórek. Ułatwiają też przyswajanie retinolu i witaminy D, które są odpowiedzialne za pobudzanie naskórka do odnowy. Oliwa ma też niezwykłe właściwości nawilżające i kojące, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej i podrażnionej.

Można ją stosować na włosy, ciało i twarz. Jak to robią gwiazdy?

„Mam zawsze dużą butelkę oliwy na umywalce i nakładam ją na twarz kiedy tylko mogę. Pachnę wtedy jak focaccia. Bardzo sexy”, śmieje się aktorka Emma Stone.

Z kolei Gwyneth Paltrow stosuje oliwę na włosy: „Polecam nakładać na suche włosy około pół szklanki oliwy dokładnie ją wmasowując i rozczesując, ale unikając okolicy tuż przy skórze głowy, mówi aktorka”.

Do fanek pielęgnacji oliwą z oliwek należy też Sophia Loren, która w wywiadach wspominała, że swoją urodę zawdzięcza właśnie temu produktowi. Dolewa ja do gorącej kąpieli, nakłada na twarz i na ciało, a także dodaje do posiłków, by działała upiększająco i zdrowotnie także od wewnątrz.

A ty którą metodę wybierzesz?  

Gwyneth Paltrow z rozpuszczonymi włosami
Fot. Getty Images
Emma Stone
Fot. East News
Sophia Loren
Fot. Pixabay
 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.