oliwa z oliwek jako kosmetyk
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Oliwa z oliwek to sekretny sposób gwiazd na piękną skórę i włosy!

Zobacz, jak używają jej Emma Stone i Gwyneth Paltrow!

Marta Cieplak 20 sierpnia 2018 15:30
oliwa z oliwek jako kosmetyk
Fot. adobe.stock.com

Ostatnio zrobiło się głośno o tym, że Victoria Beckham całe ciało nawilża olejem kokosowym. A teraz okazuje się, że inne gwiazdy wolą stosować... oliwę z oliwek! Dlaczego? Już zdradzamy!

Oliwa dla urody

W oliwie znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe przyspieszające regenerację komórek. Ułatwiają też przyswajanie retinolu i witaminy D, które są odpowiedzialne za pobudzanie naskórka do odnowy. Oliwa ma też niezwykłe właściwości nawilżające i kojące, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej i podrażnionej.

Można ją stosować na włosy, ciało i twarz. Jak to robią gwiazdy?

„Mam zawsze dużą butelkę oliwy na umywalce i nakładam ją na twarz kiedy tylko mogę. Pachnę wtedy jak focaccia. Bardzo sexy”, śmieje się aktorka Emma Stone.

Z kolei Gwyneth Paltrow stosuje oliwę na włosy: „Polecam nakładać na suche włosy około pół szklanki oliwy dokładnie ją wmasowując i rozczesując, ale unikając okolicy tuż przy skórze głowy, mówi aktorka”.

Do fanek pielęgnacji oliwą z oliwek należy też Sophia Loren, która w wywiadach wspominała, że swoją urodę zawdzięcza właśnie temu produktowi. Dolewa ja do gorącej kąpieli, nakłada na twarz i na ciało, a także dodaje do posiłków, by działała upiększająco i zdrowotnie także od wewnątrz.

A ty którą metodę wybierzesz?  

Gwyneth Paltrow z rozpuszczonymi włosami
Fot. Getty Images
Emma Stone
Fot. East News
Sophia Loren
Fot. Pixabay
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?