Karolina Szostak, VIVA! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Ze świata urody

„To już mój czwarty post”. Karolina Szostak zdradza nam sekrety swojej diety!

To dzięki niej schudła już 30 kg i wygląda tak doskonale!

Marta Cieplak 21 marca 2019 09:57
Karolina Szostak, VIVA! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Karolina Szostak wrzuciła na swój Instagram filmik, na którym wyraźnie widać, że znów schudła. Jej twarz jest jeszcze szczuplejsza! Postanowiliśmy więc przyjrzeć się sprawie z bliska i spytać samą prezenterkę czy to prawda, że po raz kolejny jest na poście dr Dąbrowskiej.

Karolina Szostak stosuje post dr Dąbrowskiej

„To już mój czwarty post z rzędu” - zdradziła nam w rozmowie prezenterka. „Robię go zawsze raz do roku, a potem zgodnie z zasadami przez dwa tygodnie z niego wychodzę. Raz na pięć miesięcy przez dwa tygodnie robię także tzw. przypominajkę”, dodaje. Polega ona na spożywaniu zalecanych i dopuszczanych przez dr Dąbrowską produktów, dzięki czemu organizm zapamiętuje na długo, jak powinien na nie właściwie reagować.

Warto przypomnieć, że gdy cztery lata temu Karolina Szostak postawiła właśnie na post, już w pierwszym tygodniu schudła 10 kg! Potem powoli i systematycznie znikały kolejne, dzięki czemu prezenterka zyskała figurę, o jakiej marzą wszystkie kobiety. Napisała nawet na ten temat książkę Mój spektakularny detoks!

książka Karoliny Szostak
Fot. materiały prasowe

Ale taka dieta to nie tylko kwestia wyglądu i zrzucenia kilku czy kilkunastu kilogramów.„Założeniem postu jest kwestia ozdrowieńcza organizmu” mówi z przekonaniem. Polega to uruchomieniu w czasie postu autofagii, a więc niszczenia zwyrodniałych komórek i pozyskiwania z nich glukozy, której w czasie diety dostarczamy w minimalnej ilości. „Jednocześnie zniszczone i chore struktury są odzyskiwane w procesie „recyklingu” i służą jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi. Dochodzi również do przestrojenia wszystkich przemian na poziomie genowym, a są to niewyobrażalne przemiany, które potrafią nie tylko zwiększyć ilość energii, ale również naprawić uszkodzony materiał genetyczny DNA, z czym wiąże się regeneracja tkanek, redukcja zmarszczek, cofanie się blizn, guzów, zwyrodnień, ustępowanie otyłości, cukrzycy, włącznie z przywróceniem do normy wszystkich badań, bo norma jest zapisana w genach” czytamy na stronie Instytutu Promocji Zdrowia Dr Marii Dąbrowskiej. I faktycznie fani tej metody są najlepszym przykładem na to, że dzięki ścisłemu przestrzeganiu zasad można uleczyć ciało z wielu dolegliwości endokrynologicznych, a także kłopotów z układem odpornościowym czy nerwowym.

Post dr Dąbrowskiej – sposób na zdrowie i piękną sylwetkę

Choć wiele osób myśli o tym poście jedynie ze względu na szybką utratę wagi, muszą mieć one świadomość, ze jest to sprawa bardzo indywidualna i nie każdy chudnie w tak zawrotnym tempie jak Karolina Szostak. Do tego prezenterka przestrzega: „Gdy podchodzimy do postu pierwszy raz, wskazana jest opieka lekarza, bo nie wiemy jak na tak dużą zmianę zareaguje nasz organizm. Ja jedynie się konsultowałam i to głównie po to, by mieć wsparcie psychiczne. Ale mój organizm jest przyzwyczajony do spożywania przede wszystkim warzyw. Mięso jem tylko okazjonalnie, więc jest mi łatwiej. Ale tym osobom, które jedzą je regularnie, jest dużo trudniej” ostrzega prezenterka. I dodaje, że może pojawić się na przykład silne uczucie zmęczenia lub osłabienia. „Wcześnie chce mi się spać. A to spora niedogodność, bo aktualnie muszę pracować do późna. Ale to naturalna reakcja organizmu” dodaje.

Karolina Szostak w rozmowie z nami zdradziła, że choć post może trwać maksymalnie 42 dni, ona planuje być na nim przez miesiąc. Tym razem nie gotuje jednak sama, ale korzysta z gotowego cateringu Juicy Jar, bo przy jej tempie pracy to o prostu znacznie wygodniejsze. Trzymamy kciuk za jak najlepsze efekty (choć naszym zdaniem gwiazda już wgląda doskonale) i świetne samopoczucie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#praca #sportowy obraz dnia #polsat #polsatnews #🌞 @paulinasierak

A post shared by Karolina Szostak - Official (@karolinaszostak) on

Na tym najnowszym filmiku widać, że rysy twarzy Karoliny Szostak już się zmieniły! Jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądać po zakończeniu postu! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.